Lasten piinaminen pakkosuomella on lopetettava!
Pakkosuomi on vain turhaa rahantuhlausta josta ei ole hyötyä kuin muutamalle ummikkosuomalaiselle.
Pakkosuomi on vain turhaa rahantuhlausta josta ei ole hyötyä kuin muutamalle ummikkosuomalaiselle.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kannatetaan! Paljon vähemmällä me suomalaiset pääsisimme, jos hurrit lopettaisivat enemmistön asioihin sekaantumisen. Pakkosuomen poistaminen heiltä on hyvä askel tähän suuntaan.
Ruotsinkielisillä on se etu, että he voivat muuttaa maan sisällä ja löytää alueen, jossa pakkosuomea ei ole. Sen sijaan suomalainen ei löydä mistään maastaan aluetta, jossa ei olisi pakkoruotsia.
Ja ajattele, ruotsinkielisiä on vain 5%, heistä suurin osa kaksikielisiä!
Maan ikiaikainen asujaimisto on puhunut itämerensuomea tai suomea jo yli kaksi tuhatta vuotta.
Suomi on maailman ainoa suomenkielinen maa, yksi kolmesta maailman maasta, jossa puhutaan suomalaisugrilaista kieltä!
Ajattele!
Ruotsinkielisillä on se etu, että he voivat muuttaa maan sisällä ja löytää alueen, jossa pakkosuomea ei ole. Sen sijaan suomalainen ei löydä mistään maastaan aluetta, jossa ei olisi pakkoruotsia.>
Suomalainen ei edelleenkään pääse pakoon valloittajansa ja alistajansa kieltä muuta kuin lähtemällä maasta. Näin pirullisesti valloittaja vieläkin simputtaa ja alistaa suomalaista.
Pois pakkosuomi!
Varför måste små barn tvingas lära sig finska?
Finska är ett svårt språk som talas av mindre än 5 miljoner. Finska är ett språk som inte är till någon nytta utanför Finland.
T o m i Estland talar man engelska numera.
BORT MED TVÅNGSFINSKAN!!!!!