Kiva peli,

Horo

varmaankin tuo naisten "jääkiekko", ainakin naisille. Olin kolme vuotta sitten poikien C-junnujen huoltajana. Siis lapsien. Naisten maajoukkue tuli samaan sarjaan pelaamaan verenmaku suussaan ns. harjoitusotteluita, hävisivät poikasille lähes aina suurinumeroisesti. Naisten kiekossahan ovat eri säännöt kun miesten, siis siinähän puhutaan aivan eri pelistä! Pojille nämä ottelut tiesivät aina takapakkia kehityksessä, ei saanut kunnolla luistella, ei taklata, monet naiset olisivat heille äidiksi sopineet. Minun puolestani naiset saavat kiekkoilla niin paljon kun haluavat mutta treenatkoon ja pelatkoon omaa sukupuoltaan vastaan.

6

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • syvä huokaus

      ...mistä näitä riittää

    • Henkisesti ??

      Pojille nämä ottelut tiesivät aina takapakkia kehityksessä ?????

      Eli siis taantuivat , mitenköhän huomasit poikasi taantumuman ?
      Järkyttyikö / tuliko pojastasi kädetön ??

    • hienoaaa

      Näinhän se olikin...... :D
      Se on hienoa, että olet noin hienosti perehtynyt asiaan :D

    • d(-_-)b

      Pelle sä olet sen mä vaan sanon...

    • naislätkäloppuuuu

      totta naisjääkiekko on ihan turhaa

      • juuujuuu

        ehkä on turhaa joo niille ketä se ei kiinnosta, niinkuin esim miesten baletti on turhaa niille ketä ei kiinnosta, Jotenkin katkeraa sävyä ilmassa. Poika ei tainnutkaan päästä A-junnujen kokoonpanoon ensimmäisellä yrittämällä ''alaikäisenä'' Ja kyllä naisten ja miesten jääkiekko onkin erikseen, mut tavote onkin välillä yrittää panostaa naisten kehitykseen, eikä aina niihin poikajunnuihin. KIEKKOA KAIKILLE, ei vain kolmannen jalan omistajille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      105
      4690
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      395
      1418
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      187
      1081
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1062
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      990
    6. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      912
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      897
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      876
    Aihe