Vertailen tässä mielenkiintoni vuoksi nyt kahta erilaista naislaulajakokelasta. Ensiksi Diandraa, jolla on ilmeisen puhdas, voimakas ja vibraava ääni. Hän on ollut ilmeisesti myös Staraoke-skabassa hyvällä menestyksellä. Hänellä on ennakkosuosikin asetelmat koossa. Sitten on tämä pienikokoinen Tiina, joka on tuppukylästä, ja jota ei ole paljon näkynyt tv:ssä ja otsikoissa Diandraan nähden, eikä varmaankaan siksi ole ennakkosuosikin asemassa. Silti hän kuuluu töp 15:een, ehkäpä finaaliinkin. Tiinassa mainittavaa on kuitenkin myös nämä hänen ulkomusiikilliset piirteensä lavalla - kumpi osaa ottaa yleisön paremmin haltuun ja esiintyä?
Diandra:
http://www.katsomo.fi/?progId=108188
Tiina:
http://www.katsomo.fi/?progId=108179
Diandra Flores vs Tiina Puska
5
871
Vastaukset
- Einari Heppi
Mietin vaan, että millainen puska Puskalla mahtaa olla...
- mix max mux
Jos Tiinan ja Diandran yhdistäisi, siinä olisi jo voittajan ainesta. Tiina esiintyy, Diandra laulaa.
- tähtityttö on!
Diandra vie tämän. Kun katsoi sunnuntain lähetystä niin Diandra oli kuin suoraan American Idolista. Hienoa työtä 17-vuotiaalta tytöltä. Luotettava ja rauhallinen katse, ihana varma ote omaan esiintymiseen, silti niin nöyrä. Kosketti.
- Entäs Tiina sitten?
Vai onko sinulla tapana katsella vain suosikkejasi, jolloin vedät harhaisen johtopäätöksen, että juuri he ja vain he olisivat parhaita?
- Pajar1110
Miksi juuri Tiina Puska?? Hänessä ei löydy särmää, äänessä ei persoonallisuutta, aika heikko ääni.. Kaikki muut naisfinalistit parempia ja potentiaalisempia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104868- 62863
- 45834
- 48771
- 49684
- 31639
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38526