Diandra Flores vs Tiina Puska

Yhden voimalla

Vertailen tässä mielenkiintoni vuoksi nyt kahta erilaista naislaulajakokelasta. Ensiksi Diandraa, jolla on ilmeisen puhdas, voimakas ja vibraava ääni. Hän on ollut ilmeisesti myös Staraoke-skabassa hyvällä menestyksellä. Hänellä on ennakkosuosikin asetelmat koossa. Sitten on tämä pienikokoinen Tiina, joka on tuppukylästä, ja jota ei ole paljon näkynyt tv:ssä ja otsikoissa Diandraan nähden, eikä varmaankaan siksi ole ennakkosuosikin asemassa. Silti hän kuuluu töp 15:een, ehkäpä finaaliinkin. Tiinassa mainittavaa on kuitenkin myös nämä hänen ulkomusiikilliset piirteensä lavalla - kumpi osaa ottaa yleisön paremmin haltuun ja esiintyä?

Diandra:
http://www.katsomo.fi/?progId=108188

Tiina:
http://www.katsomo.fi/?progId=108179

5

859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Einari Heppi

      Mietin vaan, että millainen puska Puskalla mahtaa olla...

    • mix max mux

      Jos Tiinan ja Diandran yhdistäisi, siinä olisi jo voittajan ainesta. Tiina esiintyy, Diandra laulaa.

    • tähtityttö on!

      Diandra vie tämän. Kun katsoi sunnuntain lähetystä niin Diandra oli kuin suoraan American Idolista. Hienoa työtä 17-vuotiaalta tytöltä. Luotettava ja rauhallinen katse, ihana varma ote omaan esiintymiseen, silti niin nöyrä. Kosketti.

      • Entäs Tiina sitten?

        Vai onko sinulla tapana katsella vain suosikkejasi, jolloin vedät harhaisen johtopäätöksen, että juuri he ja vain he olisivat parhaita?


    • Pajar1110

      Miksi juuri Tiina Puska?? Hänessä ei löydy särmää, äänessä ei persoonallisuutta, aika heikko ääni.. Kaikki muut naisfinalistit parempia ja potentiaalisempia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7086
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe