http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012022015230858_uu.shtml
Mitähän ihmeen ehdotuksia siltä on seuraavaksi tulossa ja miten se on yleensä päässyt ministeriksi.
Mitähän ihmeen ehdotuksia siltä on seuraavaksi tulossa ja miten se on yleensä päässyt ministeriksi.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Juopot ja homot taas Päivin kimpussa. On vain hyvä, jos aamutunneilla kännäävät ihmisetkin tekisivät töitä, niin ei tarvitsisi tänne kuskata muualta työntekijöitä.
Känniääliöiden häiriköinti saisi loppua. Päivi on aivan oikeassa
Lontoossa pubit menevät kiinni klo 23:00.
Täällä junttilassa on toisin. Räsäsellä ei ole ollut muita kuin hyviä ehdotuksia luusereiden ryhdistämiseksi.
Essayhin suosio presidentiksi oli aivan olematon ja tämä Räsänen kuitenkin ehdottelee vieläkin aivan älyttömiä.
Eiköhän Räsäsenkin olisi parempi mennä pitämään palopuheitaan vaikka hihhulitelttaan.
Jos uskonlahkolaiset hihhulit pääsisivät valtaan, niin olisi normaalien täysijärkisten kansalaisten elämä melko ankeaa.
Aivan oikein. Lisäksi viinan ja tupakan myynti lopetettava kokonaan. Kapakkoja emme tarvitse lainkaan. Ajatelkaa kuinka paljon parempi yhteiskunta meillä olisi. Nythän yli puolet Suomalisista on alkoholisoituneita. Ihmiset voivat huonosti varsinkin nuoriso. Nuoriso joka vetää keppanaa joka viikonloppu eikä vanhemmat tiedä missä lapset menee kun ovat itse ottaneet kuppia toisen perään. Äidit ja isät heiluvat kapakoissa ja pettävät toisiaan aina kun se on mahdollista sitten ihmetellään kun on niin paljon avieroja. RYHTIÄ tähän kansaan.
kovasti vimmoissaan. Luonnollisestikin nyt raivostaan pimahtivat he, jotka katsovat luonnolliseksi elämäntavaksi kännätä pitkälle aamuun. Ja etenkin he, joille humalaisille myyminen on bisneksen perusedellytys.
Räsäsen vastaisen viha-addressin allekirjoittajat ovat juuri se osa suomen kansasta joka antaa sille sen huonon maineen. Aivan kuten jokainen mustalainen ei ole varas, eikä jokainen somali raiskaaja. Ei myöskään jokaisen suomalaisen elämän perusedellytys ole jatkuva kännissä hilluminen tai alkoholin myyminen valmiiksi sekaisin oleville juopoille. Viha-addressin allekirjoittajat ovat niitä joiden kohdalla jompikumpi näistä toteutuu.
Jo se, millaista sekavaa vihaa pelkkä aukioloaikojen rajoittamisesta käyty keskustelu alkis-kiihkoilijoissa herättää, on peruste sille että rajoituksiin on todellakin syytä ryhtyä.
"Työpaikat" eivät ole mikään peruste rajattoman viinanläträyksen sallimiselle. Jos aamuneljältä kännisille väkisin myyvien, huumediilereiden, ynnä muiden loisten "työt" hieman vähenevät, niin sitä parempi.
järkevä ihminen ei usko turhuuksiin ja asioihin millä ei ole mitään merkitystä todellisuuteen.Et näköjään elä todellisuudessa,vaan uskossa ihmeisiin.
Eikö tuolla Räsäsellä tosiaankaan ole tärkeämpää tehtävää. Maassa on todellisia ongelmiakin ja se tekee aloituksia ja ehdotuksia jatkuvasti täysin mitättömistä asioista.