Minä toivon osaavani olla vähän rennompi ja sanallisesti nokkelampi, jotta kerrankin voisin osoittaa hänelle olevani oikeasti hauska, mielenkiintoinen ja hänen veroisensa ihminen. Koko ajan olen parempaan suuntaan menossa, mutta se lievä her-her-mostus, joka ilmaantuu hänen seurassaan, meinaa välillä hidastaa liikaa ajatuksen kulkua. Keksin ne nokkelat vastaukseni aina vasta parin tunnin viiveellä ;).
Mitä odotat tai toivot itseltäsi, kun seuraavan kerran
kohtaat hänet?
29635
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Miksi noin paljon turhaa, tarvitaan niin vähän kuitenkin, vaikka vain sana tai kaksi,
hiljaisuuskin käy, eikö se riitä että on lähellä toista ?
haluaisin.
Sellaisen ihmisen lähellä josta todella tykkää, niin hänen lähellään on hyvä olla vaikka vaan ihan hiljaa. :)
Sana, kaksi ja hiljaisuus minulta onnistuukin luontevasti. Olisi vain niin mukava saada jotain keskusteluakin aikaan. Hänen lähellään on toki ihana olla ihan hiljaakin :).
Siinä vieressä olessa, välillä kosketella, halia ja pitää toiste hyvänä. Sitä tilannetta ikävä, ihan tosissaan on joskus.
Miten niin "joskus" ? Lähes aina !
ihminen muiden joukossa
mutta tiedän, että huomiohuoraamiseksi se taas menee. eikä omalta osaltani. ainakin sitten kun toiveeni käy ilmi. näin se on aina mennyt ja tulee aina menemään. nainen on perustuksiltaan kuitenkin sellainen :)
Mikään ei ole niin kiusallista, kun mies tai nainen, joka heittää volttia ja keikistelelee vain näyttääkseen täydellisen typerältä.
Olisin vielä aika kaukana pellehermanneista, jos kykenisin olemaan sellainen kuin olen "normaalisti". Ei mulla ole tarkoitus esittää mitään, vaan saada jotain järjellistä suustani, eikä vain olla möllöttää ;).
Mä menisin sänkynn hänen kanssaan..
En toivo, enkä odota, en edes sitä kohtaamista enää.
sanottuna, sun tunteet ovat kuolleet, mutta jäit notkumaan tänne palstoille tavan ja tottumuksen vuoksi.
Ei, vaan ihminen, joka ei koskaan vastannut viesteihin, kirjeeseen ja sp:iin, tietää itse parhaiten syyn siihen, miksi näin on.
Ja näillä sivuilla saa itse kukin kuppelehtia mistä syystä milloinkin.
Tunteista ei koskaan kysytty.
Toivon että osaisin pitää pääni kylmänä enkä reagoisi jokaiseen ärsytykseen. Ei tule tapahtumaan. Pitää päästä näyttämään kuka on kuka, en suostu häviämään.
Hipit on yleensä rauhan puolesta, eikä tuollaisia sotaa haluavia.
Sehän on ihan normaalia että hyvät vastaukset tulee resiinalla perässä. Älä pingota turhaan vaan riittää että ottaa kädestä ja kuuntelee hiljaisuuden musiikkia tai sitten menee vaikka katsomaan
aaltojen liplatusta(kesällä). Jos tulee sanoja, mitä vaan, niin hyvä muttei siitä pidä noin kovia paineita ottaa. Relax,relax
Kiitos sulle kivasta vastauksesta, vaikken mitään varsinaisia neuvoja odottanutkaan. Tää oli olevinaan gallup :D! Ei me olla ihan päästy etenemään tuohon kädestäpitelyvaiheeseen, pitäisi ensin saada jotain sanotuksikin ;).
Mulla ois tavoitteena koittaa olla hiukan kohteliaampi: avata vaikka ovi tai jotain. Etten ihan vaikuttais juntti-einarilta. Luulen että hän ois otettu semmoisesta herrasmiesmäisestä asenteesta.
Minuun ainakin herrasmiesmäinen käytös tehoaa :). Eikä kai kukaan semmoisesta voi pahastuakaan. Itse asiassa ajattelemani mies on melkoisen kohtelias, on tainnut pari kertaa ihan kumartaakin kevyesti tervehtiessään :).
Itse toivoisin seuraavalla kerralla pystyväni katsomaan häntä kunnolla silmiin ja ehkä myös vähän hymyilemään - ei silleen väkinäisesti, vaan kauniisti :). Kovin vaikealta on tuntunut tähän asti noinkin pieni ele. Ei ole kuitenkaan halusta kiinni tämä. Kotona olen aina kuin naantalin aurinko, kun olen häneen törmännyt. Sillä hetkellä vaan se ujous jotenkin iskee päälle... Toivottavasti törmätään taas pian :)
Kiva viesti :) Toivottavasti törmäät häneen pian.
minäkin toivoisin tapaavani piian pian.
Että pidän turpani kiinni.
Toivon, että saan luontevasti kysyttyä, lähtiskö hän kanssani kahville.
Ennenkin on ollut ajatuksissa, mutta jotenkin en vain ole saanut sitä suustani ulos.
et saat kysyttyä. Harmi vaan ettei ole mulle, mut tsemppii silti!
Näetkö häntä piankin?
Kiitos! Nähdään lähes viikottain.
Toivon, että hän uskaltaa lähestyä minua. Toivon, että voin kertoa hänelle miten ihastunut olen. Toivon, että saisin antaa täyden tyydytyksen, oikein eläimellisen. Sitä sinä haluat ja tarvitset... N->M
..koska hän ei tapaa enää, tosin hänen kertomansa syy on uskottava...
käyttäytyä ihan tavallisesti, kuten kenen tahansa muun seurassa. Myös katsella vähemmän ja samalla lailla kuin ketä tahansa muuta. Ainakin välillä hermostumiset ja muut onnistuu pitämään sisällä, mutta aina ei onnistu. Siinä vaan on juuri tuo "voisin". Yritän vaan pysyä rauhallisena.