Nerokas Kokoomuksen kuntauudistus

Vanhojen kuntien tilalle tulee osa-kunnat eli vain nimi muuttuu. Niiden yläpuolella on sitten nämä 70 uutta kuntaa. Sitten tulee maakunnat ja ylimpänä mansikkana kakussa VALTIO. Niin se kehitys kehittyy.

JESS!

NEROKASTA!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Juu ja Guggenheimista tehdään kokoomuksen puoluetoimisto eli kokoomusmuseo jossa kaikki kokoomuksen nerokkaat oivallukset ovat koottu karttoineen ja selityksineen ylistämään Lankkipojan ja Kunta-Virkkusen suurta viisautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hesan pomo kirjoitti:

Vanhojen kuntien tilalle tulee osa-kunnat eli vain nimi muuttuu. Niiden yläpuolella on sitten nämä 70 uutta kuntaa. Sitten tulee maakunnat ja ylimpänä mansikkana kakussa VALTIO. Niin se kehitys kehittyy.

JESS!

NEROKASTA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu