Viides kolonna

jaksaa. Kun luette kommunistien kirjoituksia, niin JOKA AINOA tukee sitä perusajatusta, että Suomi joutuisi Venäjän valtaan. Kaikki keinot ovat luvallisia: kommunistit kannattavat jopa kansanäänestystä EU:n perustuslaista koska uskovat ettei se menisi läpi Suomessa! VALVOKAA SILLÄ VIHOLLINEN ON KESKELLÄMME!
3258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Älä vähättele. Ei välttämättä kaikki kommunistit tue tuota Venäjän valtaan joutumista. Vai että kaikki keinot ovat luvallisia? No empä usko.
Kansanäänestys ehdottomasti perustuslaista. Mutta, miten selvittää se lyhesti kansallemme, että tietävät tarkasti mitä se tarkoittaa.
EU,NATO,USA & Kapitalismi ovat vihollisia tällä hetkellä.

Äänestä

Härregud! Siis yli puolet suomalaisista on kommunisteja? Taitaa tulla kommareille veret seisauttava vaalivoitto seuraavissa vaaleissa!

Muuten: miksi luulet, että juuri kommunistit nyt tukisivat Venäjään liittymistä? Venäjähän ei tätä nykyä ole tippaakaan kommunistinen. Kyllä teikäläisen ultraoikeistolaisen, jos kenen, tulisi kannattaa oikeistolaisuudessa porskuttavan Venäjän yhteyteen pyrkimistä.

Oikeat kommarit varmasti ensin toivoisivat Venäjän palautumista Neuvostoliitoksi.

Äänestä
  • Eipä tuo Neuvostoliiton "kommunismi" ollut sitä mitä itse kommarina haluaisin. Parempi, että se rappeutunut valtiososialismi luhistui ja syntyi tilaa vapaudenhenkisemmälle kommunismille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sologdin kirjoitti:

jaksaa. Kun luette kommunistien kirjoituksia, niin JOKA AINOA tukee sitä perusajatusta, että Suomi joutuisi Venäjän valtaan. Kaikki keinot ovat luvallisia: kommunistit kannattavat jopa kansanäänestystä EU:n perustuslaista koska uskovat ettei se menisi läpi Suomessa! VALVOKAA SILLÄ VIHOLLINEN ON KESKELLÄMME!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu