http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2012/02/presidentti_halonen_lontoon_somalia-kokoukseen_3280176.html
Nämä kolme pahinta änkyrää menevät taas parantamaan maailmaa.
Oikein pelottaa taas heidän mahdolliset lausunnot.
Nämä kolme pahinta änkyrää menevät taas parantamaan maailmaa.
Oikein pelottaa taas heidän mahdolliset lausunnot.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Somalian mehiläishoitajien yhdistykselle lisätään tukirahoja ja otetaan muutama tuhat mustapersettä taas suomeen elätiksi.
Eikö tää Halosen kausi koskaan lopu.........
Viimeiset virkapäivät ovat kansalle yhtä tuskaa.
HA HA HA eipä voi muuta sanoa kun tuosta kolmen Ha:n poppoosta ja heidän hommistaan.
Taitaa olla koko Setan johtoryhmä paikalla?
On hienoa , että siitä ämmästä vihdoin päästään eroon , harmi vain , kun kerkiää vielä tehdä tämän matkan veronmaksajien piikkiin.
Päättäisivät edes että nämä (rikolliset) loiset häädettäisiin täältä pysyvästi.
Ei se somalian tilanne parane paskaa jauhamalla, vaan toiminnalla. Eipä tunnu kukaan oikeasti järjestävän sinne huom. paikanpäälle tarvittavaa koulutusta ja sivistystä. Sama primitiivinen homma jatkuu niiden keskellä vuodesta toiseen. Yhtä tyhjän kanssa.
Kävi mielessä Koiviston aikanaan heittämä "paluumuuttaja" hölmöiyly inkeriläisistä,toivottavasti ei käy taas vastaavaa heh heh.
Voisivat ottaa mallia aselaista vastaavasta päämiehestä, joka ei enää muista lausuntojensa merkitystä, kun häneltä niitä oikeuden syyttäjänä ja todistajana kysytään!
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10475616
- Vetosi huonoon muistiinsa :D
Etteivät vain olisi peräti hakemassa tällä reissullaan turvapaikkaa Somaliasta?
Siellä heidän suvaitsevaisuudelleen olisi todellista kysyntää ja varsinkin, kun saivat loppujen lopuksi Suomessa niin laimean vastaanoton, niin ehkä ajattelivat tuntevansa itsensä tärkeiksi siellä Somaliassa suvaitsevaisuutensa kanssa.
Onko todella totta, että tämä kolmikko ei enää milloinkaan palaa Suomeen?
Mikä uskomaton ilon ja riemun päivä!
Paskasakista puuttuu enää suuri rahansovittelija Ahtisaari!
Varmaan Thors ja Sinnemäki samassa koneessa. Kaikki nämä rikolliset ja isänmaanviholliset pitäisi saada vastuuseen teoistaan !