Palestiinalaisterroristit TAAS asialla.

Tänään gazasta on ammuttu kaksi rakettia Israeliin ja yhteen autoon heitettiin Molotovin coctail.

Ja jotkin tahot vielä tukevat terroristien itsenäisyyttä, uskomatonta.

http://www.jpost.com/
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

lukea mistään suomalaisesta valtamediasta.

Päivästä toiseen palestiinalaisterroristit harjoittavat terroriaan. Suomessa siitä ei uutisoida, joten asiaa tuntemattomat luulevat ettei mitään ole tapahtunut.

Sitten tapahtuu, kuten toisinaan tapahtuu, että israelin armeija iskee takaisin havaitessaan selkeän kohteen josta raketteja ammutaan.

Ja tämä uutisoidaan suomessa heti.

Siitä syntyy harha siitä, että israel olisi koko ajan hyökkäämässä.

Tähän pyritään ja tämä on tietoisesti valittu linja uutisoinnissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tosimies. kirjoitti:

Tänään gazasta on ammuttu kaksi rakettia Israeliin ja yhteen autoon heitettiin Molotovin coctail.

Ja jotkin tahot vielä tukevat terroristien itsenäisyyttä, uskomatonta.

http://www.jpost.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu