Katsokaa Iltalehti siirtyy

pikku hiljaa ruotsinkieleen. Kohta ei ole enään pakkoruotsia maassa vaan on pakkosuomi. Vai miksi juttu on ruotsiksi?

http://www.iltalehti.fi/ruotsinpikkuprinsessa/2012022415247066_rp.shtml
258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä on oppitunti 1. Siinä opelellaan suomalaisia sanomaan että " häneen nimensä on " Seuraava oppitunti käsittää sanat jag är rik ja jag är bäst.

Äänestä

och jag tycker om ryssar .. som state procecutor

svenskatalande - det är tillåtet att diskutera om ryssar

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Välkommna alla. kirjoitti:

pikku hiljaa ruotsinkieleen. Kohta ei ole enään pakkoruotsia maassa vaan on pakkosuomi. Vai miksi juttu on ruotsiksi?

http://www.iltalehti.fi/ruotsinpikkuprinsessa/2012022415247066_rp.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu