TAAS TYHMÄÄ PERSUILUA

http://www.hs.fi/politiikka/Savon Sanomat Katainen moittii Soinia Bobrikov-puheista/a1305556425789
1374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Soini sai Kataisleta kunnon tukkapöllyt. YESS!

Äänestä

  • Pääministeri Jyrki Katainen (kok.) sanoo, että valtionyhtiöissä paljastuneet salaiset palkitsemiset haittaavat hallituksen kehysneuvotteluita. Katainen kertoo asiasta Turun Sanomien, Kalevan ja Väli-Suomen sanomalehtien haastattelussa.

    Kataisen mukaan asetelma ja ilmapiiri ovat huonot eteenkin säästöjä ja rakennemuutoksia koskevien kehysneuvottelujen alla.

    - Isojen uudistusten aikoina hengen pitäisi olla sellainen, että Suomi on reilu, Katainen sanoo.

    Äänestä

Tukkapöllyn? Mahtaa olla merkitystä tuon ukon sanomisilla Soinille.Täysin tyhjä ukko.

Äänestä

"Täysin tyhjä ukko."

Eipä Soinista muuta voi sanoa.

Äänestä

Totta. Hetken Timppa oli täysi. Nyt papattavan brandytuhnun jäljiltä hän on aivan tyhjä jopa vatsakaasuista, eiks´jeh?

Äänestä
  • Se on vain väliaikaista.

    Äänestä

  • Persujen aika alkaa loppua.

    Äänestä

Eikös tä savolainen Katainen valehdellut Wallinin kanssa koko suomen kansalle tässä taannoin ?

Äänestä

Persujen ongelma on se, että heillä ei ole minkäänlaisia käytöstapoja, eikä minkäänlaista kunnioitusta muita kohtaan. Jos jopa itse puolueen puheenjohtaja alittaa riman käytöksellään tämän tästä, mitä voi odottaa muilta persuilta?

Äänestä
  • so what-...who cares

    Äänestä

ns. Juntit on tämän maan pystyssä pitäneet ei ns. jupit .Jupit on myyneet suomen omaisuutta halvalla ja seuraavana vuorossa on Finnair.
Ei Soini ole ainoa, joka ihmettelee Rhenin touhuja. Aikoinaan Hjalliksen ohjelmassa Rhen ei vastannut itsekkään EU ja Kreikan nyhtämistä miljardeista. Aiko kertoa vasta elämänkerta kirjassaan. Bobrikovilaiselta kuulostaa OR ei tee työtään muuta kuin toisten käskystä.
Mieluumin juntti kuin kokoomus lammas

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HUH HUH ! kirjoitti:

http://www.hs.fi/politiikka/Savon Sanomat Katainen moittii Soinia Bobrikov-puheista/a1305556425789

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu