mulla on kännykkä mallia 3510i ja yritän tilata taustakuvaa.kaikki muu on kunnossa,mutta siihen tulee aina,että IP-osoite pitäisi tarkistaa....en tiiä miten,jos joku ihana viisas ihminen voisi kertoa!!!!!!!!!!
IP-osoite
vituttaa
152120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
mullakin oli sama ongelma . mä ainakin latasin jonkun ihme jutun buumin sivulta .nyt oon voinu tilata ainankin buumin sivulta
mistä mä tiiän mitä juttuu sä tarkotat....ok ok...meikä on nyt varmaankin sata kertaa tilannu sieltä ekana pelkän WAP-jutun...ei auta..sit tilasin WAP GPRS-jutun.. ei auta...välillä mun phoneen tulee GPRS ei käytettävissä ja sit joskus tulee tarkista IP-osoite....mä oon kokeillu jo varmaan kaikkee mitä vaan voin..(tai ainakin mitä ite "osaan")...
lähetä viesti WAP numeroon 17277
ooksä varma, et sul on gprs yhteyslaskuri tai joku sen tapanen
miten semmosen saa???????????siis semmosen yhteyslaskurin....
niin kokeilitko jo sitä buumi juttua.
mäkin kokeilin jotain tollasii muita juttuja mutta mitään ei käynyt
nyt kaiken pitäis olla oikein,mut kun se muodostaa GPRS-yhteyttä,niin siinä tulee,että virheellinen yhteysosoite.mitä siinä yhteysosoitteessa pitäisi lukea?ensin mulla luki siinä wap.sonera.fi mutta buumin sivuilla käskettiin siihen laittamaan wap.buumi.net..nyt ei kumpikaan näköjään toimi.... :(
mitä siihen sitten pitäisi kirjoittaa??kiitos kaikille auttaneille! x)
http://www.whatismyip.com/
ja pitäis napsahtaa ruudulle koneesi IP-ossu.
Kokeile ja kerro kuis kävi ;)
....
kaikki muu on nyt hyvin,paitsi kun yritän ladata kuvaa kännyyn,niin GPRS-yhteys katkeaa.Näin on tapahtunut koko ajan,enkä tiiä,mikä olisi vikana!Neuvoja?
se lelu johonkin oikeaan puhelimeen? Kyllähän noi nokialaiset jo tiedetään...:P
oikea on puhelin!varmaan mihinkään leluun yritän taustakuvaa saada... :)
ja kyl se suomalainen puhelin parempi on ku mikää motorola!nokia se olla pitää!
liittymääs wap-palvelu niin vois alkaa toimiin!
wap-jutut ja muutkin toimii,mut edelleenkin katkaisee GPRS-yhteyden... :P :P :P
ja buumi.netistä yritän tilata...pitäisikö valittaa niille tai jotain...
kamulla oli joskus sama juttu,ja sille tuli sieltä puhelu,jossa vain pyydettiin asiaa anteeksi.itelleni ei sellasta oo tullu...nykyään kamulla toimii hyvin kännykkä. (sama ku mulla nokia 3510i)
Niin, minulla oli saman tapainen onkelma, ennen kuin sain sen pois päiväjärjestyksestä. Koska en päässyt nettiin puhelimellani, laiton sähköpostia elisaan ja kerroin suoraan ongelmani. Sieltä neuvottiin lataamaan jotkun asetukset ja siinä oli linkki siihen, tietysti hommasin ne asetukset ja niin sain puhelimeni toimimaan(tavallaan). :)