Suomella kuin muillakin mailla on kaksi erillistä kansallista bruttokansan tuloihin perustuvaa Budjettia!
Oikea Suomen vuosittainen budjetti joka on noin 50 miljardia euroa!
JA SITTEN....
Pimeä salainen MAFIAN, NWO. BILDERBERGI RYHMÄN, ILLUMINAATTIEN ja Venäjän mafian johtama, P I M E Ä ... S A L A I N E N ... Kansalata piilossa oleva eliitin budjetti.
Raha johon kuuluu ydinvoimaloiden 8,5 miljardin euron vuosittainen ydin raha ja Metsätalouden tuomat ohitus rahan pesurahat, samoin paperiteollisuuden pimeät 80% pimeät pesu rahat!
SAMOIN KAIVOS TOIMISTA TULEVAT PIMEÄT RAHAT kuten Talvivaaran!
NÄIDEN RAHA- SUMMAT ON SUOMESSA NOIN 38 MILJARDIA EUROA VUOSI!
Kokoomus ja muut hallituksessa ja eduskunnassa istuvat puolueet savat voitelujaan näistä pimeistä rahoista !
Myös Poliisit, Supo, Suomen armeijan Johto; presidenti ja hänen kulissinsa, tuomarit Kuntien johtajat, Pankkien johtajat Ja teollisuuden johto lukien erillaisten yristysten johtajat ja TULLI !!!
Mielenkiintoista on tässä kaikessa tämä Venäjän MAFIAN Rakentamat atomivoimalat Suomessa! Suomalaiset pyörittävät Venäjälle ATOMIPOMMEIHIN ase PLUTONIUMIA jo yli 30 vuoden ajan siten että kun vuoden uraanit reaktoreissa on poltettu PLUTONIUMIKSI se myydään Venäläisille 3,8 miljardin Euron hinnalla per tonni! Eli Ol1 Ol2 Lo1 Lo2 yhteensä noin 400 tonnia valmista poltettua paskaa sisältäen plutoniumia noin 4 tonnia on hinta 4 x 3,8 miljaardia euroa =15,2 miljaardia euroa pimeää rahaa suoraan Suomen salaiselle eliitille taskuihin !!!
Venäläiset laittavat loput u238 ja muut suoraan meriin !
Siksi Suomessa ei tarvita ollenkaan loppusijoitus paikkaa niin sanotulle ydinjätteelle kun se jäte on myyty jo aikoja sitten ympäri mailmaa ydinpommien valmistuksiin ja siitä jäävä loppu on dumpattu suoraan valtameriin kilometrien syvyyksiin myrkyttämään meret ja kalat!!!
Siksi Olkiluodossakaan ei ole kuin hieman jotain sauvan pätkiä KPA eli käytetyn polttoaine tankojen hallissa vain näön vuoksi kun kaikki menee myyntiin!
Jos käytetty polttoaine sauvat olisivat tuolla Olkiluodon alueella olisi heidän ajaat sitten pitänyt rakentaa ainakin toinen vastaavan lainen Olkiluodon alue ja vähintäänkin 12 hallia lisää!!! Eli alue pitäisi olla niin iso että sinne mahtuisi noin 300 kpl Puoliperävaunua rinnan! Ja lauhde vedelle pitäisi olla jo ainakin 8 kpl uutta EURA-JOEN kokoista jokea jäähdyttämässä näitä myrkky tankoja!!!
Tähän päivään mennessä on Suomen Venäjän Mafian KOKOOMUS ja muut Venäläisen ydinenergian puoltajat Ruotsalaispuolue Sociaalidemarit, Vasemmisto ja ehdottomasti Perus-Suomalaiset, Kristilliset, Keskustalaiset ja heidän kanttajansa ottaneet 32 vuoden ajan pimeää ydinvoima voitelu rahaa yhteensä noin 486,4 miljaardin euron verran omiin taskuihinsa ohi koko Suomen virallisen Budjetin!!!
Plutoniumi taloudesta ..
juupa juu 2
0
134
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa1804690Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k233608Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.392542Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1572227Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet331388- 721250
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.711132Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751131En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on391043- 53973