JOUKKOLIIKENTEEN TUHO

HenkilöautollaHesaan

Joukkoliikenteen (bussi) käyttö Helsinkiin on tehty mahdottomaksi. Esim Ajoin Nummelaan henkilöautolla tarkoituksena siirtyä bussiin Helsinkiin menoa varten. Kas kummaa Nummelassa oli joka paikassa 3 tunnin rajoitus pysäköimiselle 40€ sakon uhalla. En siis pysäköinyt tuolloin, enkä aio pysäköidä enää koskaan Vihtiin vaan ajan autolla suoraan Helsinkiin saakka. Miksi? Kuka idiootti tehnyt taas päätöksiä? Selvää joukkoliikenteen syrjintää.

Alkaa tämä Nummelan ja Vihti kk:n rajoitukset ja valojen sammuttamiset entistä enemmän houkutella muuttamaan POIS VIHDISTÄ.

VIHDIN KUNTA: "Käyttäkää vähän järkeänne"!! HALOO! HALOO!

6

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • salventr

      Tuohan on pakottamista oman auton käyttöön! Ihan hullua hommaa,
      Kukaan ei viitsi muuttaa Vihtiin kun näin vaikeaksi asiat tehdään, että on pakko käyttää omaa autoa ja bussia ei kykene joustavasti hyödyntämään.

      Häpeäksi

    • Autolla joka tapauks

      Kuka muutenkaan käyttäisi joukkoliikennettä, kun se on lähes puolta kalliimpaa kuin oman auton käyttö? Linja-autoja menee tunnin välein, siinä ajassa on omalla autolla jo kotona. Ympäristöllekin on parempi, että ne harvat linja-auton käyttäjää menee omilla autoillansa, kuin isolla, vanhalla bussin rohjoilla. Ja Helsingistäkin löytyy niitä 40 euron paikkoja ja jopa halvempia...

      • mikääneisiellämuutu

        muutettiin pois nummelasta huonojen julkisenliikkeyhteyksien takia, ei ole ollut ikävä takaisin. Onko vieläkin myös kovat ruuhkat niin kuin ennen?


    • et sillee

      Siinä on Porintien varressa cittarin takanan liityntäpysäkki.

    • 3+15

      Eikö Prisman parkissa saa olla aikarajoituksetta auto?

      • et sillee

        Kai siinä saa, mutta sehän on kaupan parkkialue. Ts. jos siinä alkaa selkeästi olemaan runsaasti pitkäaikaista pysäköintiä, laittaa kauppias varmasti aikarajan ja pysäköinninvalvonnan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      44
      2239
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      67
      2121
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1960
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      394
      1714
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1665
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1494
    7. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      0
      1390
    8. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1112
    9. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      977
    10. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      945
    Aihe