JOUKKOLIIKENTEEN TUHO

HenkilöautollaHesaan

Joukkoliikenteen (bussi) käyttö Helsinkiin on tehty mahdottomaksi. Esim Ajoin Nummelaan henkilöautolla tarkoituksena siirtyä bussiin Helsinkiin menoa varten. Kas kummaa Nummelassa oli joka paikassa 3 tunnin rajoitus pysäköimiselle 40€ sakon uhalla. En siis pysäköinyt tuolloin, enkä aio pysäköidä enää koskaan Vihtiin vaan ajan autolla suoraan Helsinkiin saakka. Miksi? Kuka idiootti tehnyt taas päätöksiä? Selvää joukkoliikenteen syrjintää.

Alkaa tämä Nummelan ja Vihti kk:n rajoitukset ja valojen sammuttamiset entistä enemmän houkutella muuttamaan POIS VIHDISTÄ.

VIHDIN KUNTA: "Käyttäkää vähän järkeänne"!! HALOO! HALOO!

6

308

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • salventr

      Tuohan on pakottamista oman auton käyttöön! Ihan hullua hommaa,
      Kukaan ei viitsi muuttaa Vihtiin kun näin vaikeaksi asiat tehdään, että on pakko käyttää omaa autoa ja bussia ei kykene joustavasti hyödyntämään.

      Häpeäksi

    • Autolla joka tapauks

      Kuka muutenkaan käyttäisi joukkoliikennettä, kun se on lähes puolta kalliimpaa kuin oman auton käyttö? Linja-autoja menee tunnin välein, siinä ajassa on omalla autolla jo kotona. Ympäristöllekin on parempi, että ne harvat linja-auton käyttäjää menee omilla autoillansa, kuin isolla, vanhalla bussin rohjoilla. Ja Helsingistäkin löytyy niitä 40 euron paikkoja ja jopa halvempia...

      • mikääneisiellämuutu

        muutettiin pois nummelasta huonojen julkisenliikkeyhteyksien takia, ei ole ollut ikävä takaisin. Onko vieläkin myös kovat ruuhkat niin kuin ennen?


    • et sillee

      Siinä on Porintien varressa cittarin takanan liityntäpysäkki.

    • 3+15

      Eikö Prisman parkissa saa olla aikarajoituksetta auto?

      • et sillee

        Kai siinä saa, mutta sehän on kaupan parkkialue. Ts. jos siinä alkaa selkeästi olemaan runsaasti pitkäaikaista pysäköintiä, laittaa kauppias varmasti aikarajan ja pysäköinninvalvonnan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1600
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      105
      807
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      128
      561
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe