Johan on nyt merkillistä että homot kelpaavat ahvenanmaalaisille "edistyksellisille" muttei tyttövauva. Onko Ahvenanmaan poliitikot oppineet tyttövauvojen vihaamisen kenties kiinalaisilta kommunisteilta?
http://www.iltasanomat.fi/kuninkaalliset/ruotsi-kohisee-suomalaispoliitikko-pilkkasi-estelle-vauvaa/art-1288451612865.html?ref=ts-tf-promo1
Ahvenmaan poliitikko pilkkasi Estelle-vauvaa
19
117
Vastaukset
- Ei oikein mainittu
Suomalainen poliitikko ? Onko oikein tuo ilmaus sillä Ahvenanmaalaiset
itse eivät ole Suomalaisia? Iltasanomat vääristelee asioita vai onko kyseessä taas
joku suomalaisiin kohdistuva häpäisy?- Lööpit uusiksi
Igge Holmbergilla on Suomen passi. Se tekee hänestä suomalaisen
- VÄÄRIN ylli
Lööpit uusiksi kirjoitti:
Igge Holmbergilla on Suomen passi. Se tekee hänestä suomalaisen
Hän on samanlainen typerä sukurutsasta syntynyt läski ruma tyhmä ahneidenmaalainen kuten sinäkin.
- 20
Kuinkahan suuri henkilökohtainen loukkaus oli nimittää häntä suomalaiseksi eikä ahvenanmaalaiseksi poliitikoksi?
- paraisten parooni
Estelle toukan kuvassa korostuu voimakkaasti mongolien silmäpoimua muistuttava piirre?
http://www.iltasanomat.fi/kuninkaalliset/tassa-han-nyt-on-katso-uudet-kuvat-ruotsin-pikkuprinsessan-kasvoista/art-1288451580903.html - yli rillippä
paraisten parooni kirjoitti:
Estelle toukan kuvassa korostuu voimakkaasti mongolien silmäpoimua muistuttava piirre?
http://www.iltasanomat.fi/kuninkaalliset/tassa-han-nyt-on-katso-uudet-kuvat-ruotsin-pikkuprinsessan-kasvoista/art-1288451580903.htmlOnhan siinä latina verta joten miksikäs ei. Vickalla ei sinänsä ole sellaista jättimäistä latina persetä jota esim. Halmen entinen manageri oli viimeksi Kuubassa vonkaamassa.
- T R
yli rillippä kirjoitti:
Onhan siinä latina verta joten miksikäs ei. Vickalla ei sinänsä ole sellaista jättimäistä latina persetä jota esim. Halmen entinen manageri oli viimeksi Kuubassa vonkaamassa.
Mutta leukaa piisaa.
- piisaa tokia
T R kirjoitti:
Mutta leukaa piisaa.
Turpa on kun muovi bimbo Silvestedtillä ja Henriksson Kiviojalla.
- LJIGH
Miten tämä asia liittyy palstan aiheeseen? Kyseinen poliitikko on sosiaalidemokraatti ja RKP ei vaikuta Ahvenanmaalla eikä Ruotsissa.
- lwqjei
Milloin demaripuheenjohtaja Jutta Urpilainen sanoutuu irti tällaisesta vihapuheesta?
Ålands socialdemokraterna on oma puollueensa, puheenjohtaja on Camilla Gunell. Asia ei mitenkään kuulu Urpilaiselle.
- Sitä rataa se menee
ahvennainen kirjoitti:
Ålands socialdemokraterna on oma puollueensa, puheenjohtaja on Camilla Gunell. Asia ei mitenkään kuulu Urpilaiselle.
Ja yleensä mikään Suomen asia ei kuulu Ahvenanmaalle, mutta valtion
apurahoituksien lypsäminen sitten ainakin kuuluu kaikkein tärkeimpänä. - exost juslint
ahvennainen kirjoitti:
Ålands socialdemokraterna on oma puollueensa, puheenjohtaja on Camilla Gunell. Asia ei mitenkään kuulu Urpilaiselle.
Kerrankin olet rehellinen. Noh onks Camilla kommentoinnut fiinin läskipään lausuntoa vai eikö nuuska ja snapsi ryyppyjen takia ole kerinnyt.
- Suomalainen?
Affena itse loukkaantuu verisesti, jos häntä haukutaan suomalaiseksi! ;)
- eur eur
Minä loukkaannun myös jos tuota rumilusta haukutaan suomalaiseksi. Miksi muuten ruotsalainen ukkeli kaljuuntuu kolmekymppisenä. Taitaa Euroopan HUONOIMMISTA yhdinvoimaloista Forsmarkista ja muista päästä vähän liikaa säteilyä luontoon. Punkit ei myöskään auta asiaa.
- vihapuhetta?
Ahvenanmaalaiset ja demarit eivät liuene suvaitsevaisia.
- kikrs tox omps
Tyhmiä ne ainakin on. Se selittääkin ruotsalaisten suuren määrän vasemmistossa.
- hyvänen aika
Ihmekös tuo, että ahvenanmaalainen haukkuu Danielin lasta, taitaakin haukkua vähän niinkuin suomalaisuutta.
Daniel, kun on aitoa metsäsuomalaista syntyperää, kuten tämän päivän 45 minuutissa tarkkaan selostettiin. Eipä löytynyt yhtään "siniverisyyttä" ja suku oli aikanaan Suomesta muuttanut.
Siiispä kruununprinsessa Estelle on siis puoliksi SUOMALAINEN!
Näin vain on.- ej-ej
Vähän niin ku Munck-skandaali aikanaan kun ei homo-Ruotsista siittäjää löytynyt niin piti Rantasalmelta asti hakea vai oliko se Munck hovissa hevosmiehenä ja sieltäkö ne sen löysi talleilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2493750- 583543
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I982944Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk552699Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1222490Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352092Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012031Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva431893Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1081834Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711199