Nettiin on perustettu sivusto nimeltä VRLeaks, jossa paljastetaan VR:n johdon synkkiä, saastaisia salaisuuksia. Tämän johdosta mm. "Muuan VR:n turvallisuuspomo oli VRLeaksin saamien tietojen mukaan ns. repinyt tänään peliverkkarinsa, kun tiedot bonarijärjestelmästä olivat tulleet julki. Tämä kyseinen turvallisuusheppu oli sanonut VR Pääkonttorin käytävällä, että hiljentäkää se Leaksin ylläpitäjä."
http://vrleaks.wordpress.com/2012/01/02/vrn-turvallisuusyksikko-ja-suomalainen-media/
Siis: VR:n esimiesasemassa oleva henkilö on antanut suoranaisen TAPPOKÄSKYN!
Lainauksia sivustolta:
"- VR-Yhtymä Oy:llä on laiton henkilörekisteri sadoista ihmisistä. Osa heistä on VR-Yhtymä Oy:n tai sen tytäryhtiöiden työntekijöitä, osa rivikansalaisia, joilla ei ole mitään tekemistä VR-Yhtymä Oy:n kanssa, ja joita on kuvattu laittomasti Helsingin rautatieasemalla. Mainituista ihmisitä on valokuvat VR:n turvallisuusyksikössä, samoin nimet, puhelinnumerot ja kotiosoitteet. Edelleen VR:n turvallisuusyksikkö on tehnyt näistä henkilöistä sisäisen turvallisuusanalyysin.
Näimme hetki sitten VR:n sisäisen turvallisuuden laatimat dokumentit, joissa luki näin:
- `[sijaintitiedot, pvm ja osoite poistettu VRLeaksin toimesta] klo 7.27. Lähti kotoaan koiran kanssa ulos. Klo 7.42 tuli koiran kanssa ilmeisesti koiralenkiltä. Klo 7.55 lähti kai töihin. Autossa mukana ainakin lapset. Tilanne muuten normaali.´
- `[sijaintitiedot, pvm ja osoite poistettu VRLeaksin toimesta] klo 16.55. Tuli kotiinsa yksin. Lapset ilmeisesti vielä vaimon tuotavina.´
Tämä dokumentti lähinnä järkytti:
- `sijaintitiedot, pvm ja osoite poistettu VRLeaksin toimesta] ”Perhe ei ilmeisesti kotona. Auto parkkiruudussa, mutta hangessa ei merkkejä renkaanjäljistä´.
Lisäksi kuulimme sellaisen faktan, että VR Pääkonttorin turvallisuusyksikön tekniikka on Pääesikunnan jälkeen toiseksi parhainta markkinoilta saatavaa; mm. Nokian pääkonttorin, KRP:n tai Supon henkilötunnistustekniikka ei vastaa likimainkaan VR Pääkonttorin turvallisuusyksikön tekniikkaa. Tässä tietysti herää sellainen kysymys, että mihin valtion kiskoliikennemonopoli tällaista tekniikkaa ja turvallisuusjärjestelmää ylipäätään tarvitsee?"
http://vrleaks.wordpress.com/2012/02/24/vrleaks-tehnyt-tutkintapyynnon-keskusrikospoliisille-vr-paakonttorissa-mahdollisesti-tapahtuneista-henkilotietorikoksista/
VR SEURAA JA VAKOILEE IHMISIÄ, JOISTA ON OLLUT SILLE SUURTA HAITTAA - näinhän tämä täytyy tulkita! Tullaanko heidätkin hiljentämään?
SHOKKIPALJASTUS: VR vakoilee kotiasi!
12
276
Vastaukset 12
- ISoveli on Karhu?
Yksityiset parkkifirmat suorittavat näitä vakoiluja. Tekosyynä tietysti väärin parkkeeraavat. Saavat rahaa sekä autoilijoilta että näiltä toimeksiantajilta.
On paljastunut tapauksia joissa parkkisakkofirma ja kunnallinen vuokran-antaja ovat tehneet sopimuksen, asukkailta piilossa, että vuokran-antaja määrää kaikkiin autoihin joilla on vuokrattu parkkipaikka taloyhtiön pihassa, on pidettävä "lupa-lappu" autossa. Siis vaikka on virallinen vuokrasopimus parkkipaikasta huoneiston vuokrapaperissa.
Systeemiksi riittäisi rekisterinumerot niille autoille jotka asukkailla on. Sitten voi sakottaa jos on vieras ruudussa. Helppo tsekata listaa vasten.
Nyt tilanne on se että vaikka maksaa vuokran parkkipaikasta, ja on oma ainoa auto parkkeerattuna, niin tulee 40 euron sakko jos vaikka lapsi on leikkinyt sillä lupalapulla ja jättänyt sen takapenkille ennenkuin on poistunut autosta, tms.
JA jos tuo lupalappu katoaa, seuraa KUUDENKYMMENEN euron rangaistus!
USA:ssa on jo jaettu miliisi-oikeuksiin oikeuttavat kortit turvallisuuspalveluiden, sekä parkkivahtien käteen. Minkähän takia?? Onko EU;ssa sama asia, suuryhtiöt määräävät kaiken, eikä poliitikoilla ole enää välineitä estää tätä fasismia? - Mitään en
ISoveli on Karhu? kirjoitti:
Yksityiset parkkifirmat suorittavat näitä vakoiluja. Tekosyynä tietysti väärin parkkeeraavat. Saavat rahaa sekä autoilijoilta että näiltä toimeksiantajilta.
On paljastunut tapauksia joissa parkkisakkofirma ja kunnallinen vuokran-antaja ovat tehneet sopimuksen, asukkailta piilossa, että vuokran-antaja määrää kaikkiin autoihin joilla on vuokrattu parkkipaikka taloyhtiön pihassa, on pidettävä "lupa-lappu" autossa. Siis vaikka on virallinen vuokrasopimus parkkipaikasta huoneiston vuokrapaperissa.
Systeemiksi riittäisi rekisterinumerot niille autoille jotka asukkailla on. Sitten voi sakottaa jos on vieras ruudussa. Helppo tsekata listaa vasten.
Nyt tilanne on se että vaikka maksaa vuokran parkkipaikasta, ja on oma ainoa auto parkkeerattuna, niin tulee 40 euron sakko jos vaikka lapsi on leikkinyt sillä lupalapulla ja jättänyt sen takapenkille ennenkuin on poistunut autosta, tms.
JA jos tuo lupalappu katoaa, seuraa KUUDENKYMMENEN euron rangaistus!
USA:ssa on jo jaettu miliisi-oikeuksiin oikeuttavat kortit turvallisuuspalveluiden, sekä parkkivahtien käteen. Minkähän takia?? Onko EU;ssa sama asia, suuryhtiöt määräävät kaiken, eikä poliitikoilla ole enää välineitä estää tätä fasismia?maksa. Yrittäkööt periä, vedän käräjille. Ja turpaan.
- Kohta VR on
virtsassa! Alkaa pallit tutista ja ukkoja vaihtua.
- Nosto.
.
- .
.
- Kalterihäkkiin joud
Aloittajalla kavereineen on kymmenien tuhansien velat töherryksistä, ryöstöistä ihailemansa ihmisryhmän tapaan, VR:n liikenteenohjauskopin tuhopolttoepäily päällä ja ei toivoa maksaa ikinä velkojaan uhreilleen ja yhteiskunnallemme.
Sama sakki veljeilee Helsingissä Vapaa Liikkuvuus ry:n kanssa, tiedätte kyllä mitä sakkia tänne haalien.- .
.
- Olet kusessa.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012030515286945_uu.shtml
Kohta sinä olet niin kusessa kuin kusessa voi olla, VR:n mies...
- Ne eivät saa
minua elävänä kidutettavakseen!
- Pö.. pö...
pöyristyttävää!
- tapakulttuuri
On sama raideleveys ja toimintamallit kuin tsaarin aikana:
http://www.hs.fi/kotimaa/VRn turvayksikkö kävi kotikäynnillä vei koneen ja kertoi potkuista/a1305557186470
Käytäntö:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10505858
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531087Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll231069Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514842- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181615Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562