Etninen puhdistus käynnissä Libyassa!

Ketkä nyt ovat rasisteja? Jo Libyan kapinan alkaessa syytettiin mustia vierastyöläisiä kaikesta mahdollisesta. Sama jatkuu edelleenkin. Lukekaa itse, en viitsi kääntää tätä pitkää juttua suomenkielelle, eikä tarvikaan. RKP:n hyysäritädit jotka etsivät rasistisia juttuja tältä palstalta saivat nyt yhden lisää, jos ymmärtävät mitä tässä lukee:
http://www.friatider.se/media-tiger-nar-svarta-massmordas-i-libyen
14123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

ei tarvitse ihmetellä, kyllä kaikki ajattelevat ihmiset tiesi minkä paskasakin usa kumppanit auttoivat Libyassa valtaan.

Äänestä
  • Sarkozya (ranskan pressa) odottaa tuomioistuin Libyan Sotarikosten tiimoilta:

    http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=4&id=1244

    "Nicolas Sarkozya odottavat syytteet siviilien tappamisesta ja Ranskan juristit syyttävät häntä ihmisoikeusrikoksista.

    Jacques Verges kutsuu Libyan sotaa uudeksi Vietnamin sodaksi, jossa USA ruiskutti kymmeniä miljoonia tonneja myrkkyjä viljapeltoihin ja aiheutti aivovaurioita, keskenmenoja ja sikiöiden epämuodostumia.

    “He käyttävät ohjuksissaan köyhdytettyä uraania, joka aiheuttaa syöpää. Tripolissa näin Naton runtelemia ihmisiä, jotka olivat toimistotyöläisiä vailla mitään yhteyttä sotaan. Juuri tämän takia nostamme Sarkozya vastaan syytteen rikoksista ihmisyyttä kohtaan”, hän kertoi.

    Nato kielsi ensin pommittaneensa asuntoa, jossa 13 siviiliä ja neljä lasta kuolivat. Se väitti sittemmin, että paikka oli sotilaallinen komentokeskus. Journalisti Michel Colon meni paikalle nähdäkseen koko talon.

    “Kirjoja, videoita, Spiderman leluja, kulttuurista kertovia kirjoja --- ei mitään sotilaallista”. Siinä kaikki mitä hän siellä näki.

    Toisessa hyökkäyksessä Khaled El Awidin vaimo, lapsi ja lastenlapsia oli..."

    Äänestä

  • Öljy on mustaa, se pitää korjata pois, parempiin käsiin

    Äänestä

Teletappi Tuomiojakin hinkui suomalaisia Hornetteja humanitäärisiin pommituksiin Libyaan. Gaddafi oli sentään sivistynyt verrattuna nykyisiin NATON ja EU:n TUKEMIIN roistoihin. Kiitti vaan *****i, NATO ja EU!

Äänestä
  • Ei tuomioja halunnut suomalaisia hävittäjiä mukaan. Eihän niissä ole edes sellaista aseistusta, joka sopisi sellaiseen pommitukseen ilmasta maahan.

    Äänestä

Paras tapa päästä eroon noista huivipäistä on tuo,että annetaan niille aseita niin tappavat toisiaan.

Äänestä

Amerikka on pilannut nyt ainakin Irakin ja Libyan. Onko Syyria seuraava, vai onko jotain viisauden hippuja alkanut tulla sikäläisten päättäjien päähän, että ymmärtävät pysyä erillään Syyriasta.
Onneksi Suomen ei tarvitse kärsiä huonoa mainetta Libyan saattamisesta hallitsemattomaan tilaan.

Äänestä
  • Heti, tai vielä nopeammin pitäisi myös Afganistanista tuoda pois suomalaiset joukot. Niistä ei ole mitään hyötyä. Suuremmatkin voimat ovat yrittäneet muuttaa maata, siinä onnistumatta, mm britit ja entinen Neuvostoliitto.

    Äänestä

vastareaktio sille, että gaddafin mustat palkkasotilas-osastot kulkivat sisällissodassa massamurhaamassa libyan kansaa.

Tapettiinhan WW2:n jälkeen natsejakin.

Libyan kansalla on oikeus puhdistaa kotinurkkansa ja rakentaa maastaan vauras vapaiden libyalaisten maa.

Äänestä
  • siehän vitsin murjaisit, "rakentaa maastaan vauras vapaiden libyalaisten maa." HEEEHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

    Äänestä

  • Shalomiavaan!!! kirjoitti:

    siehän vitsin murjaisit, "rakentaa maastaan vauras vapaiden libyalaisten maa." HEEEHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

    ahuhuhuhuhu UHUUHUUUUUUUUUUUUUU

    Äänestä

Arabit ovat tunnetusti erittäin rotutietoista kansaa.

Äänestä

Kurja juu ta lainen valehtelija, mustat olivat työläisiä

Äänestä
  • ahuhuhuhuhu UHUUHUUUUUUUUUUUUUU

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


AK-47 kills kirjoitti:

Ketkä nyt ovat rasisteja? Jo Libyan kapinan alkaessa syytettiin mustia vierastyöläisiä kaikesta mahdollisesta. Sama jatkuu edelleenkin. Lukekaa itse, en viitsi kääntää tätä pitkää juttua suomenkielelle, eikä tarvikaan. RKP:n hyysäritädit jotka etsivät rasistisia juttuja tältä palstalta saivat nyt yhden lisää, jos ymmärtävät mitä tässä lukee:
http://www.friatider.se/media-tiger-nar-svarta-massmordas-i-libyen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu