http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/vaarallinen-muoti-ilmio-tuli-ala-asteille-syy-tupakkakielloissa/art-1288451786888.html
Miten nämä hampaattomina ja sairaina joskus maata puolustaisivat?
Miten nämä hampaattomina ja sairaina joskus maata puolustaisivat?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ja sinä olet joukossa yhtenä mukana.
Ei suinkaan kyllä minä paremmassa kunnossa olen kuin ikäiseni veli venäläinen.
Erkon median mielipiteet ja hömppä tutkimukset on suunnilleen yht arvokkaita kuin Höblä tai vessapaperi. Tietysti vettä myllyyn kaltaisellesi Suomi vihaajalle jonka fanatismilla ei näytä olevan rajoja. Suosittelen vilkaisemaan kotimaasi Venäjän itsemurha tilastoja, alkoholismia, prostituutiota, mafiaa, rikollisuutta.... hittoi Venäjän armeijahan oli niin rapakunnossa että pitää jo tsetseenejä alkaa palkkaamaan kun väestö vanhenee.
" hittoi Venäjän armeijahan oli niin rapakunnossa että pitää jo tsetseenejä alkaa palkkaamaan "
Venäjän armejaan ei enää palkata tsetseneja eikä dageja, viime vuonna lopetetiin.
Ihan tosi. Kadyrov on siis saannut erivapaudet. No onnittelut Ramzanille vaikka Surkov ilmeisesti pellolle Putinin sisäpiiristä potkaistiinkin. Millonka on odotettavissa Kadyrovin nimitys Kaukasian pelletirehtöörien komentajaksi. Venäläisiähän siellä ei juuri ilmavoimia lukuunottamatta ole. Taitaa toisaalta ne nimekkäimätkin pilootit olla vaikka kaukasialaisia kuten Timur Apakidze.
konitalleilta löytyisi taas yli eläkeikäinen tallirenki ylipäälliköksi näille tupeksimaan. Sillä sapluunallahan sitä on maata ennenkin puolustettu.
Ai kuten iivanoilla oli juoppo Jeltsin ja nyt pätkä Putin. hahahah. Hauskinta tässä on se että kumpikaan ukkeli asetta edes nähnyt vaikka Putin tosin osaa lentää mutta osasihan Dudajevkin. Bushkin osaa lentää konetta. Ei se siitä uskottavaa kova naamaista sotapäällikkö tee vaikka PR-tiimi haluaisikin.
Ketäs tämä eläkeikäinen tallirenki johtaisi?
Eihän Suomeen ole kukaan hyökkämässäkään, näinhän mini kirjoittaa, ei sota ole tulossa enää koskaan, armeija kannattaa ajaa kokonaan alas, mitä sillä enää tekee, turhaa mettässä ryömimistä, rynkyt sun muut tykit joutaa laittaa metallinkierrätykseen koska teräksestäkin on maailmalla pulaa ja romuraudasta saa hyvän hinnan.
Kun ei ole sotilaita ei voi sotia, suomesta tulee suomalaisille paratiisi, maahanmuuttajat tekevät työt ja itse supisuomalaiset loikoilevat kesäisin rannoilla ja talvisin laskettelvat lapissa tai viettävät talvensa etelän auringoss. Jippii! makeaa elämää edessä, saa nukkua puoleen päivään. Sossun rahat juoksee kuin paavo nurmi aikoinaan.
Ehkä maata puolustetaan vähän muillakin vermeillä, kuin hampailla ....
Eväinä olis pelkkää näkkileipää, ei hampaaton pitkälle potkisi.
Ei huolta ei, pahin suomen kansan uhka on nykyinen hallitus, persut?? huh! pettäneet äänestäjänsä, jytky tainnut tulla housuihin.