Arajärven tuijotuskohu oli liikaa Tarja Haloselle. Hän yritti muotoilla mahdolisimman hienovaraisesti, että median pitää ajatella kahteen kertaan ennen kuin julkistavat mitään, varsinkaan presidenttien puolisoista. Eikö tissien katselu sitten olekaan sallittua?
Arajärven tuijotuskohu liikaa Haloselle
Tuijotus päällä
18138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
katsele TV:tä ? Tanskalaiset olivat tehneet sen tujotuksen. Ei se noin ollut oikeasti ja me normaaliälyiset tajuamme, että rintoja ei katsella vaattaiiten läpi. Kaulakoruun se Arajävi vilkaisi, mutta se tehtiin tuijotukseksi. Ylöspäin katsomionen oli mukasvasi ympätty heti perään, vaikka tapahtumilla oli 8 min. ero.
Voi hellanlettas sentään kun viisaita seltyksiä sieltä nyt saadaan.
Eihän nyt sosialidemokraatit voi tehdä mitään sopimatonta. Oikean proletaarin moraalinen ylivoimaisuushan sen jo takaa.
Olisiko se rintojen katselua vasta jos pikku pentti olisi itse ensin manipuloinut niitä vähän paremmin esiin?
Kuvaava loppulausunto tuolle presidentinkuvatukselle, mitään asiallista asiaa ei siltä olla kuultu koko 12 vuoden aikana.
Halonen sai täsmälleen sitä mitä tilasikin. Koetti kosiskella roskaväkeä menemällä Conan OBrienin amerikkalaiseen räkätys-showhun. Pitäisi hieman ymmärtää oma asemansa ja vastuunsa presidentti-instituutiolle. Naisellista heikkoutta sanotaan. Mutta ei muut naispresidentit tee tuollaista. Edes joku esikunnassa olisi pitänyt estää...
Kiitos vaan, mutta en harrasta tuollaista kuin sinä.
http://www.youtube.com/watch?v=C4jWg_-llyI&feature=related
Halonen ei ole ollut koskaan Conanin showssa ja vaikka Conanin pelle oli suomessa niin ei päässyt haastattelemaan Halosta. Taidat olla huumehörhö.
Panin muuten poistoon tuon sonnan.
Mikä muuten siitä Arajärven tissin tuijottamisesta tekee vähemmän nolon, jos videosta on pätkäisty pala pois? Ukko tuijotti niin, että meinasi silmät pudota päästä sinne tissivakoon. Kas kun ei kaula nyrjähtänyt, kun kurkotti niin pitkälle.
On siinä kieltämättä vähän naisilla eroa, kun vertaa omaan siippaan. http://img.mtv3.fi/mn_kuvat/mtv3/uutiset/kotimaa/yhteiskunnallisia_vaikuttajia/paattajia/virkamiehia/931098.jpg
Ei tuollaista kyllä huvikseen katsele kukaan. Penan tuijotus taisi kyllä olla vain uteliaisuutta, sillä hänellähän on kuulemma ollut säpinää edesmenneen miehen kanssa.
Siksi kai Pena on aina niin flegmaattinen?
On muuten skumppa kylmässä, kun 12 vuoden painajainen päättyy. Eikä sitä edeltävissä 18 vuodessakaan kehumista ollut presidenttien suhteen.
Nyt tulee muutos ja kaikkien aikojen parhaan presidentin titteli saattaa vaihtua Saulille.
" Vierailullaan hän tapasi muun muassa Tarja Halosen 14. helmikuuta 2006 ja vieraili Arto Nybergin ohjelmassa sunnuntaina 12. helmikuuta 2006. Hän myös vieraili Lapissa ja kävi pokkaamassa Telvis-gaalasta "Vuoden väriläiskä" -palkinnon. Conan tapasi myös viisipäiväisellä matkallaan fanejaan, ja vieraili heidän kotonaankin.
Conan O’Brienin vierailu Suomessa sai valtavasti huomiota sekä suomalaisessa että amerikkalaisessa mediassa. Etenkin presidentti Tarja Halosen tapaaminen sai suurta painoarvoa uutisissa. Presidentti oli varannut kiireisestä päivästään 20 minuuttia aikaa Conanin tapamiseen, ja kiitti siitä, että tämä on tehnyt Suomea tunnetuksi maailmalla.
Conan O’Brienin kuvaama Suomi-jakso esitettiin Yhdysvalloissa 10. maaliskuuta 2006. Jakso oli hyvin epätavallinen, koska jaksossa ei ollut normaaleja studiovieraita ja esiintyjiä, vaan se oli omistettu kokonaan Suomelle ja O’Brienin kuvausryhmän Suomessa kuvaamalle materiaalille"
http://media.pointblog.fi/UserImages/FI/BlogPostImages/500001943/98e07db6018d4768abeb24854ab39a9d_500001943.jpg_600x600.jpg
Ei pitäisi tuijotella.
Tästä Tarja sai nyt syyn erota Pentistä. kulissiahan se kaikki on ollutkin.
niin paljoa, jos Arajärvi olisikin tuijotellut jonkun miesvieraan pullottavaa etumusta!
Samaan aikaan toisaalla: SDP:n edustaja nimittelee vastasyntynyttä lasta PARASIITIKSI!
Ja media puhuu häveliäästi "suomalaispoliitikosta", vaikka ahvenanmaalainen demari on erittäin kaukana suomalaisesta, kun jo suomalainen demarikin on suomen kansaa vastaan.
Pena antoi kasvot suomalismiehelle, jotka on aina tykänneet tisseistä. Mitä isommat, sen paremmat miesten mielestä.
Minkä takia Pena & Tarja eivät tyrmänneet tuijotusvideota heti tuoreeltaan? Nyt on helppo sanoa että feikki mikä feikki. Minkähänlaiset keskustelut on kulisseissa käyty jotta saatiin puristettua tanskalaisilta "tunnustus".
No kun Pentti ei muista. Ei muista tissejä tuijottaneensa.
Kun on päässyt unohtumaan että mitkä ne on siinä naisen edessä kun niin kiinnostaa.
Jotaanhan se Pentti tuijotti ja varmasti sanoisi mutta kun ei saa yhtään päähänsä että mitkä ne oli.
tanskalaiset tunnustivat filmin käsittelyn vasta paljon myöhemmen. Eihän se muuten mikään jekku olisikaan jos heti kertoo. Oletpä sinä tyhmä. Kyselet kuin pikkulapset.
Tuollanen tuijottelu olisi oikeastikin ymmärrettävää jos akkana olisi Halosen näköinen akka; ))Ei kai ole ihmekään ettei Penalla pelaa ilman viagraa.
viemäriRotta !
Talja sanos,että vimälilotta.
Pentti sai alibin rahalla Tanskalaisilta?