Palstalla ei varmaan naisia kovin paljon pyöri, mutta te harvat, jotka täällä olette, vastatkaapa kysymykseen. Miten moni teistä on parannellut totuutta eli väittänyt miehen pientä tai keskikokoista munaa isoksi ihan siitä syystä, että on halunnut ilahduttaa miestä ja kohentaa hänen itsetuntoaan?
Veikkaanpa, että naiset harrastavat tällaisia valkoisia valheita ja ”hyväntekeväisyyttä” aika paljon.
Veikkaanpa, että naiset harrastavat tällaisia valkoisia valheita ja ”hyväntekeväisyyttä” aika paljon.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kerran tein sen virheen et kehuin liian pientä. Siitä tuli aivan älytön show ja huutamista. Lähdin tilanteesta karkuun kun mies kävi tupakalla parvekkeella koska pelotti liikaa. Saman tyylistä juttuu oon parilta kaverilta kuullut mutta en ihan yhtä pahoja. Sen jälkeen oon muutenkin yleensä alkanu sanomaan enemmänki ihanaksi ku isoks. Jotkut innostuu ihan täysillä kun sanoo semmosta normaalia isoksi. Melkein kaikki jotka tunnen tekee sitä kuitenki ni ei se niin hirveetä ole? Pitää vaan varoo ettei oo oikeesti liian pieni mitä kehuu.
Olen kehunut. Ihanaksi ja isoksi. Paksuksi. Onneksi ei ihan minipientä ole tuulut vastaan...
Tää on ihan hyvä kysymys. Suht` usein olen törmännyt siihen, että mies ikäänkuin vähättelee kokoaan toivoen, että nainen alkaisi kehua sitä. Vaikka olisi ihan normaalikokoinen.
Naisena olen aina tietoisesti varonut vastaamasta tähän kysymykseen, koska siihen ei ole oikeaa vastausta.
Oma-aloitteiseti en ole koskaan alkanut puhumaan koosta, vaikka olisi isokin.
Mikä on iso?
En pysty valehtelemaan, sanoin vain kaverille joka kärsi jostain tähän liittyvästä, ettei exä ollut hyvä huolimatta isosta. Tuntui siltä että oli sanomisen paikka.
Mitä varten kukaan loukkaantuisi, luulisi ajattelevien ihmisten tajuavan, on muitakin asiaan vaikuttavia, ei pelkästään koko tai kyky, vaan naisen ahdistus - ei ennenkään ole onnistunut.
Onnellinen joka ymmärtää hellän erotiikan, voi unohtua koot ja muu.
Kyllä se niin on, että ihmisen pitää sopeutua tähän maailmaan oman kehonsa mukaan. Jos tuntuu, että on pieni muna, niin asennoilla siihen voi vaikuttaa. Kaikki asennot, joissa naisella on jalat enemmän yhdessä kun levällään, on hyviä.
Ja jos omaa isomman vehkeen, ne miehet on yleensä aikas huonoja sängyssä (laiskoja ja itsekkäitä), kun luulevat että se koko riittää. Normi- ja pienempi-kokoiset munat omaavat miehet on paljon parempia rakastajia mun kokemuksen mukaan. Ihan turhaan ovat huolissaan koostaan, koska seksi on niin iso kokonaisuus, josta itse akti on vain yksi osa.
Naiset, jotka vähättelevästi naureskellen sanoo että koolla on väliä, eivät todennäköisesti ole saaneet hyvää seksiä tai haluavat ainoastaan loukata, koska tiedetään, että miehen koon pilkkaaminen on pahimpia asioita mitä miehelle voi sanoa (jostain syystä se on hirveä asia, vaikka elin on tarkoitettu virtsaamiseen ja siittämiseen, koolla ei ole mitään merkitystä).
Onhan ihmisillä tietty mielihaluja, mutta noin yleensä ottaen huolehtiminen on turhaa.
Juuri näin. Tästä syystä nimim. H-X, siis sama henkilö kuin asdffds, pilkkaakin pikkumiehenä toisia lajitovereitaan koskettavalla asiallaeöi kullinkoolla, ja siksi eri nikein väittää keskikokoa huomatavasti isommaksi kuin se tutkitusti ja tosiasiassa on.
Sulle ei pysty kuin nauramaan! Laita hei kuva siitä "keskikokoisestasi"!
Mintakl Asusta täällä on? Yhdellä ainakin herviton 17cm kohtupora jo nikunkin perusteella. Asus on Suomen isomunaisin mies - M-I-E-S isomma M-kirjaimella, lihaksilla ja jättimulkulla!
Tälle pitäisi antaa jo oma nimi: Asus-huumori:)
Onhan sitä spedehuumoriakin ja tämä hakkaa sen mennen tullen:D
Onkohan tuo paykologiamaisteri joku maksamisen tutkija tai vastaava?