Nyt menee Himangan pappila. Halvalla menee, mutta menköön.
http://yle.fi/alueet/keski-pohjanmaa/2012/02/himangan_pappilasta_taas_ostotarjous_3294977.html
http://yle.fi/alueet/keski-pohjanmaa/2012/02/himangan_pappilasta_taas_ostotarjous_3294977.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Seuraava uhri. Uimaharjun seurakuntatalo.
http://www.karjalainen.fi/fi/uutiset/uutis-alueet/maakunta/item/4096-uimaharjun-seurakuntatalo-myydään-villa-koivurannalle
Pappila päivässä pitää mielen virkeänä.
Nyt lahtaa Oulun srky. kiinteistöjään.
http://yle.fi/alueet/oulu/2012/03/seurakuntayhtyma_myy_kiinteistojaan_3267723.html
"-Yksi keskeinen kohde on, että me pyrimme realisoimaan kiinteistökantaa. Meillä on tavoite, että vuoteen 2015 me poistamme 15 prosenttia kiinteistökannasta - jos vain suinkin mahdollista- ja vuoteen 2020 mennessä toiset 15 prosenttia, Matti Pikkarainen sanoo. "
"Ensi vuoden yhtymän budjetti uhkaa jäädä yli miljoona euroa pakkaselle."
Onneksi kirkon ei tarvi lotkauttaa korvaansa eroamisten vuoksi.
Ja maailma on selvitystilassa! Selvittelevät kaikenaikaa kaikenlaisia rötöksiä, eikä ne ole klirkon opilla tehtyjä!
On se kumma, kun ei tajuta kuinka tärkeitä kirkot ja usko ovat meille. Toivottavasti ihmiset tajuavat ennen, kuin on liian myöhäistä.
"On se kumma, kun ei tajuta kuinka tärkeitä kirkot ja usko ovat meille."
Ainoa ammattiryhmä, jolle tuon sanominen on järkevää, on papisto.