Tänään alkoi myös Plussa-korttilaisten ostokäyttäytymisen 100% tarkka seuranta. Eli kun ostat K-kaupasta urheilujuomaa, Intersport kohta yrittää myydä sinulle lenkkarit. Isoveli valvoo.
http://hvkerho.blogspot.com/2012/03/plussa-korttisi-valvoo-nyt-sinua.html
Plussakortti kyylää sinua
9
203
Vastaukset
- So What?
Ja mitä sitten?
Jos joku välttämättä haluaa seurata, kun ostan vaikkapa kengät jostain K-kaupasta, niin siitä vaan.
Ja Intersport saa ihan rauhassa yrittää myydä niitä lenkkareita. - 13+10
Sehän on vain hyvä juttu. Kyllä mulle tarjoukset kelpaa - antaa tulla vaan.
Eipähän mene rahat ässän poliitikoille ja poliiseille maksamiin lahjuksiin. - EVVK
"Sieltä ostetaan mistä halvemmalla saadaan" oli sitten S-K-E-Lidl-Mac-Hese tai mikä vain liike! Siinä iso veljellä menee hampurilaiset väärään kurkkuun kun ei jotai tuotetta osteta ikinä K-kaupasta.Mikä mättää silloin logiikassa?Ei tämä niin yksinkertaista ole kuin luullaan ihminen kun on moninkertainen ei yksinkertainen.
Ps.laitappa firmoille markkinointi kielto sillä se mainonta vähenee.- s-ryhmäläinen
Minä en viitsi "ostaa sieltä mistä halvimmalla saadaan" , meidän perhe ostaa kaiken S-ryhmän kaupoista. Keräämme boonuksia ja saamme vuosittain sadat eurot palautusta edellisvuodesta, osuusmaksun palautusta.
Boonusprosenttimme on joka kuukausi n. 3-4 % luokkaa. Helpointa ostaa kaikki saman ketjun kaupoista, ja olen varma että se tulee myös halvimmaksi, jos hyödyntää bonusedut. - Jyrku Kateinen
s-ryhmäläinen kirjoitti:
Minä en viitsi "ostaa sieltä mistä halvimmalla saadaan" , meidän perhe ostaa kaiken S-ryhmän kaupoista. Keräämme boonuksia ja saamme vuosittain sadat eurot palautusta edellisvuodesta, osuusmaksun palautusta.
Boonusprosenttimme on joka kuukausi n. 3-4 % luokkaa. Helpointa ostaa kaikki saman ketjun kaupoista, ja olen varma että se tulee myös halvimmaksi, jos hyödyntää bonusedut.Ässästä -15%
http://hvkerho.blogspot.com/2012/02/s-ryhma-aloitti-lahjonnan-uudelleen.html - 6 hengen perhe
s-ryhmäläinen kirjoitti:
Minä en viitsi "ostaa sieltä mistä halvimmalla saadaan" , meidän perhe ostaa kaiken S-ryhmän kaupoista. Keräämme boonuksia ja saamme vuosittain sadat eurot palautusta edellisvuodesta, osuusmaksun palautusta.
Boonusprosenttimme on joka kuukausi n. 3-4 % luokkaa. Helpointa ostaa kaikki saman ketjun kaupoista, ja olen varma että se tulee myös halvimmaksi, jos hyödyntää bonusedut.totta ja sitten matkustellaan ja ajellan kunnon autolla,
niin minäkin teen, ei ole kyllä s-kauppa, koska siellä on mielestäni ne jota ostan niin kallista, mutta hyvin menee.
- 10+10
Mulla on ollut sellainen käsitys, että tuon Plussa-kortin hankkiminen perustuu vapaaehtoisuuteen, eikä se ole edellytys K-kaupassa asioinnille. Olenko ymmärtänyt nyt jotenkin väärin, vai onko aloittaja ymmärtänyt väärin?
- m30
On siinäkin varmaan k-kaupan väiskillä ihmeteltävää kun tyrkkäsin plussakorttini äidilleni koska itse käytän s-kauppaa.
Ei taida profilointi osua. Jään odottamaan kissanruoka- ja sukkahousumainoksia.
- 14-v.
aloittajan ei olisi syytä lukea kaikkea, kun uskoo kuten lapsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053141Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951462- 921369
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461324Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1561236Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121178Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231009Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803