Ollut upea talvi!

Bmw 540i 286hp

Takavedolla saanut viedä hirmu luistoissa pitkin stadia... Tehoa riittää ja mummot ihmeissään, varmasti muillakin takavetokuskeilla suu hymysssä!! Paras talviauto mitä voi olla on takaveto ja saksalainen!

17

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oma valinta

      Ai sinäkös se olit kun vetoapuja oli vailla, noh, enpä minä viitsi tuollaisiin vaivautua. Ole siellä siellä ojassa sitten, minä ajan tyylikkäästi jenkki SUVilla ohi.

    • Hanki auto

      Siis ajelet sä jollain kelkalla kun luistelet pitkin stadia? Hanki auto.

    • Kaks pask--.

      BMW ja Mersu Sprinter 315 on kesäautoja! Molemmat sutivat mutta eteenpäin ei pääse talvella.

      • Vauhti valloillaan

        Detrompez vous Monsieur! Kyllä ne menevät hyvinkin nopeasti eteenpäin. Jos otamme avaruudesta kiintopisteen, niin siihen verrattuna nopeus on sekunneissakin käsittämätön.


    • Ei luistossa ole sinänsä mitään hienoa. Se on tekniikka, jota käytetään hitaissa mutkissa, ettei tarvitse ihan niin paljoa hidastaa. Kiihdytyksissä ja jarrutuksissa se on lähinnä haitallinen...

    • Provoilulla onneen?

      Jotenkin tuntuu että tälle foorumille lähetetyt provoviestit huononevat vuodesta toiseen. Joskus provot olivat jopa hauskoja mutta nykyään tuntuu että niiden tekijät joutuvat kirjoittamaan provonsa väkinäisesti ja siitä johtuen viestien taka-ajatus eli pelkkä provoilu loistaa kirjoituksista läpi kovin helposti. No yhteistä hyville ja huonoille provoille on tietysti se että kirjoittajat saavat niistä ainakin jonkinlaista tyydytystä. Ja siitä ovat varmasti tyytyväisiä!

    • IHAVE_785_HP

      miten nuin isosta koneesta voi saada nuin vähän tehoja? NUHAPUMPPU!

    • *

      Jos on tehoa autossa ja osaamista ratin takana, ei luistatteluun mitään talvea vaadita. Talvella voi vedellä sladissa vaikka 200:lla Diesel- mersulla.

    • jskkd

      Vituttaa tollaset tientukot, sama kuin joku karavaanari.

    • Leopard 7050GH

      Vai on mummot ihmeissään? Mitähän ne ihmettelee? Tarhasta karannutta pikkupentua.

    • ..Ayuto-Antero

      Meikä vetelee kahdeksikkoa nelivedolla ympärilläsi V-8 tuplaturbo 540hp. Huiput 315km/h.
      Kyllä lähtee....

      • seppochuuuuu

        Jos noin on, niin kyllä on mopot kehittyny omasta nuoruudestani. Kun mopollahan sä oikeesti ajelet


      • aetbae

        mä vedän sun fyysisellä ja henkisellä kapasiteetilla kahdeksikkoa stanan aivovaurio mikkihiiri


      • ..Auto-Antero
        aetbae kirjoitti:

        mä vedän sun fyysisellä ja henkisellä kapasiteetilla kahdeksikkoa stanan aivovaurio mikkihiiri

        Imaseppa poika P E R S E T T Ä !!!!
        RUAHAHAHHAAA!!! HåMå !!!


      • Söpö bi-kundi
        ..Auto-Antero kirjoitti:

        Imaseppa poika P E R S E T T Ä !!!!
        RUAHAHAHHAAA!!! HåMå !!!

        Milloin voin tulla imemään??


      • Anteroko tyhmä?

        Oispa mukava nähdä kun Paskakuula ajaa autollaan jonka ilmanvastus on samaa luokkaa kuin ison kerrostalon yli 300km/h!!! Pari tonnia vielä painoakin päälle niin siinä Paskis taas fysiikanlakeja kumoaa. Heheh no sehän on Paskikselta jo tuttua. On se vaan kummaa miten jollain on kulkuneuvoja jotka tosiaan rikkoo luonnonlakeja. Anterolla sellaisia tuntuu olevan enemmänkin kuten nyt vanha moottoripyöränromu ja tämä hehheh loistoauto. Molemmilla hän pystyy kumoamaan fysiikanlait. Juu niin kova kaveri on tämä persettään imemään pyytävä huumoriveikko.


    • bkuj

      höpö juttuja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1278
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      934
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      95
      932
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      887
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      293
      770
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      748
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      648
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      134
      579
    Aihe