Näin tämä kansamme kynttilä Sampsa Kataja pikavippihommia hoitelee.
Hauska video muuten eduskunnan sivuilla
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012030315279750_uu.shtml
Sampsa kännissä
Sampsan kaveri
2
76
Vastaukset
- 16+10
Miten tämä liittyy pikavippeihin? Onko nyt sitten moraalisesti parempi vai huonompi myöntää lainaa persaukisille? Se että hän on ollut kännissä ei muuta sitä tosiasiaa että rahattomalle luottoa ei pidä myöntää.
- 5+8
Päivi Räsäsen mielestä baarien anniskelua pitäisi rajoittaa kahdella tunnilla. Mä olen kyllä sillä kannalla että eduskuntatalon anniskelua pitäisi ihan ekaksi rajoittaa. Tälläiset känniläiset meidän asioistamme päättää. Ottakaa te vaan keittoa eduskunnassa ja jättäkää vippailut meidän huoleksemme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462