Jehovantodistajat puhuvat

vähän väliä maailmanlopusta. Voihan se maailmanloppu tulla kenelle tahansa milloin vain. Esim. jää auton alle, joku hullu ottaa nirrin pois, jäätä tippuu päähän ym. ym.
459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Koko tämä jatkuvat maailmanlopun odotus saattaa olla kaiken lisäksi puhdasta väärinymmärrettyä "taivasten valtakunnan " tuloa.

Äänestä

Ennustan että jonkun maailmanloppu on lähellä.

Äänestä
  • Kokoajan maailma loppuu.ei se ala enää.time is out.aika loppuu.ajan täytyy loppua.helppoa.:)

    Äänestä

HOOOOH HOH HOH HOH HOH! Pahat henget liikkuvat iltaisin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ennustaja. kirjoitti:

vähän väliä maailmanlopusta. Voihan se maailmanloppu tulla kenelle tahansa milloin vain. Esim. jää auton alle, joku hullu ottaa nirrin pois, jäätä tippuu päähän ym. ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu