Miksi vaaditaan muutamien kylähullujen erottamista puolueesta, mutta valehteleva natsi-wannabe Ulla Pyysalo saa jatkaa Eduskunnassa?
Ainoa mahdollinen johtopäätös on se, että Pyysalo on isäntänsä Juho Eerolan aatetoveri ja myös Soinilla sekä Pirkko R-L:llä on sympatioita tätä linjaa kohtaan. Vähintäänkin, muutenhan Pyysalo olisi jo potkittu pois.
Ainoa mahdollinen johtopäätös on se, että Pyysalo on isäntänsä Juho Eerolan aatetoveri ja myös Soinilla sekä Pirkko R-L:llä on sympatioita tätä linjaa kohtaan. Vähintäänkin, muutenhan Pyysalo olisi jo potkittu pois.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/suoran-toiminnan-miehet-hakivat-uusnatseiksi/2011/11/1424965
Pyysalohan on jo eronnut:
Perussuomalaisten kansanedustajan, 2. varapuheenjohtajan Juho Eerolan kohuavustaja Ulla Pyysalo aikoo erota tehtävästään.
- En halua vahingoittaa puolueeni imagoa, Pyysalo kommentoi Ilta-Sanomille.
Hänen mukaansa kukaan puolueen sisältä tai hänen lähipiiristään ei ole kehottanut häntä eroamaan. Pyysalo kertoo jättävänsä tehtävänsä vuoden loppuun mennessä.
Siitä, jatkaako hän puoleensa jäsenenä, päättää Pyysalon mukaan puolueen hallitus.
Pyysalosta nousi kohu, kun aiemmin tällä viikolla paljastui, että hän on hakenut kansallissosialistisen ääriryhmän jäsenyyttä omien sanojensa mukaan pari vuotta sitten.
Pyysalon erosta uutisoi ensimmäisenä Yle.
No ei ole eronnut. Sehän valehteli, mutta minkäs teet kun se näyttää olevan puolueen tapa puheenjohtajaa myöten.
http://yle.fi/alueet/etela-karjala/2012/02/kansanedustaja_eerolan_avustaja_jatkaa_sittenkin_tyossaan_3282979.html
Pyysalohan näyttää kuvasta päätellen olevan selvästi arjalaista rotua. Olisko vanhemmista jompikumpi aidon germaanin polkema?
Soini luonnollisesti antaa puolueessaan etusijan arjalaiselle rodulle. Vielä parempi jos on uskonnoltaan katolinen kuten Hitler.
Onko Pyysalo jo eronnut, kuten lupasi?
Miksi Isä Timo ja persut suojelevat natsia, tai ainakin sellaiseksi haluavaa?
Missä selkäranka?
Missä Soini - siellä natsi