TV lupatark. kierroksella

Viimeiset kotirauhan rikkomiset meneillään. Uskotava se vaan on, että hankin tv,n vasta 2013.
6103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Minä en avaa TV-lupagestabolle ovea! En ikinä avaa ovea ovikellonrimpauttajalle, jos en tiedä kuka siellä on. Sukulaiset ja tuttavat kyllä ilmoittavat tulostaan puhelimella.

Äänestä

Itselläkin suunnitteilla hankkia televisio 2013, mutta vain ehkä. Olen huomannut, että sen vähän mitä tarvitsen televisio-ohjelmia, näen yleensä netin kautta. Tuttavilla käydessä sattuu joskus otettua kapula käteen ja kanavasurffailtua. Koskaan ei ole mitään katsomisenarvoista tullut. Mihin televisiota oikeasti tarvitaan? Katsooko joku oikeasti tuollaista euroo?

Äänestä

Miksi ostat vasta 2013, kun siitä roskasta joutuu maksamaan. Nyt se on ilmaista! Ei sieltä mitään tule ensi vuonnakaan. Urheilua, homoilua, propagandauutisia ja muuta roskaa vaan.

Äänestä
  • Ostin tv:n ku selvisi että tulee pakkomaksu.

    Kylläpä tulee sontaa tv:stä. ylen halvalla saadut/ ilmaset paskaohjelmat vs. mainoskanavien tekohauskat mainokset.

    Äänestä

Nyt on viimeiset ajat hakata TV-lupatarkastaja. Moni odottelee oikein vesi kielellä, että saa antaa turpaan oikein olan takaa näitä kyttääjäpiruja.

Äänestä
  • Pitäisköhön laittaa viesti "viestintäVIRASTOLLE" ettei ole tv-lupaa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


häiriköt+2 kirjoitti:

Viimeiset kotirauhan rikkomiset meneillään. Uskotava se vaan on, että hankin tv,n vasta 2013.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu