Erkylän ulkoilualueeen outo rekkojen peräkärryjen parkki?

Millähän luvalla erilaiset kuljetusfirmat saa jättää peräkärryjään sinne Erkylän ulkoilualeen pysäköintipaikalle? Siellä näyttää olevan jos jonkinlaista kärryn raatoa, joista osa on viallisia. Miksi kaupunki ei tee mitään asialle?
8350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Näinhän ne urakoitsijat minivoivat varastokulunsa useinkin.Osa jättää härskisti katujen varsille ja puistoalueille kalustoaan.Ei siinä ilmoitukset poliisille tai kaupungille auta kun byrokratian hitauden vuoksi urakoitsija ehtii siirtää jo toiseen paikkaan.Myös rakennusjätteitä jätetään voiton maksimoimiseksi luontoon.

Äänestä
  • Nosto

    Äänestä

Siellä on samaisen Hyvinkääläisen yrityksen kalustoa joka viime vuoden lopussa häädettiin kaupungin toimesta martista kun tukki siellä tiet. Oli juttuakin Aamupostissakin pariin otteeseen.

Äänestä

Eikö peräkärryjä yms. varten rakennettu se rekkaparkki? Nythän ei viitsi edes erkylän puolelta mennä hiihtämään, kun ei tiedä mihin uskaltaa pysäköidä auton, ettei se ole rekkojen tiellä

Äänestä

Härskiä ympäristön pilaamista säilyttää rekkoja muiden tiellä. Viekää helkkariin niin rekkanne. Toivottavasti joku tekee asialle jotain, ettei nämä rekkasiipeilijät pääse vain varastamaan omaan käyttöönsä muille tarkoitetteuja alueita.

Äänestä
  • Edelleen sama meno siellä. Yleensä niin tarkka valvonta pettää tuossa kohteessa.Onko joku jääviys kyseessä?

    Äänestä

Kannatta jättää rekkoihin merkki niin ehkä alkavat ymmärtää sen jälkeen että se ei ole rekkojen säilytyspaikka.

Äänestä
  • Mikä merkki? Jarruletkut poikki? Renkaat puhki? Mitä olit ajatellut?
    Kyllähän minuakin hieman v*tutti Joulun aikoihin, kun olin koiraa p*skattamassa siellä lukoilla ja henkilöautoni oli jätetty pussiin, joku oli parkkeerannut kuorma-autonperävaunun niin idioottimaisesti etten meinannut saada autoani pois.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omituista kirjoitti:

Millähän luvalla erilaiset kuljetusfirmat saa jättää peräkärryjään sinne Erkylän ulkoilualeen pysäköintipaikalle? Siellä näyttää olevan jos jonkinlaista kärryn raatoa, joista osa on viallisia. Miksi kaupunki ei tee mitään asialle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu