Somalit huijasi taas.
Tällä kertaa ihan Somalian virallinen hallitus.
Somalivirkamies on kertonut että somaliaan lähetetystä 44 miljoonasta vain 700 000 euroa on mennyt humanitaariseen apuun, loput rahat ovat hävinneet.
Somalian hallituksen jäsenet ovat ottaneet rahat omaan käyttön
Niin meitä hölmöjä taas huijataan
Somalit huijasi taas
3
252
Vastaukset
- tapaus
Kuinka paljon me sijoitetaan täällä asuviin kultamunasomaleihin, jotka pumppaavat rahaa meiltä joka ikinen päivä? Somaleista vain muutama prosentti on töissä, ja nekin toimivat somalian kielen tulkkeina ja asiointiavustajina toisille somaleille. Eli jos somaleita ei olisi, ei olisi näitä ammattejakaan.
Ammattitaidoton, luku- ja kirjoitustaidoton viime vuosisadan elämään tottunut ihminen ei tule koskaan sopeutumaan nykyaikaiseen yhteiskuntaan, se on tosiasia, joka on jo nähty monessa länsimaassa.
Lisäksi koraani opettaa, että vääruskoiselle saa valehdella, joten ei se sossuhuijaustenkaan tekeminen ole vaikeaa. Itse asiassa somalit kuvittelelvat, että se on ihan oikein. Pitäähän dhimmien maksaa veroa oikeauskoisille. - Rajat kiinni!
Nyt kun toi Stubbi sai hommattua Romaniasta ministerin hoitamaan tänne noitten kerjäläisten asioita niin eiks se vois samalla koukata Somaliasta hakemaan jonkun ministerin tänne auttamaan näitä Somali pummeja kotiutumaan myös takaisin kotiin Somaliaan.
- Somalien yritys...?
Somalien yritystoiminta. Onko sitä?
Tapaus 1)
Ainakin joku lakimies M.Hussein omassa toimistossaan. Asiakkaina somalit ja somalien asioiden hoito. Kuka on maksajana palkkioille? Onko veronmaksajat?
Tapaus 2) - - - - - - (ei tietoa ainakaan Tampereella)
Voisiko joku ystävällisesti ilmoittaa jos tietää olemassa olevan jonkin somalihalintaisen yritystoiminnan maassamme. Saisi tapaus 2een tiedon. Jos se on ravintola, menisin mieluusti safkalle. Onko ravintolaa somalialaisilla Suomessa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611471IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3567833Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut872654Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?952185Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1402056Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61611- 1101251
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin521054Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26898MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782