Somalit huijasi taas

254ygwege

Somalit huijasi taas.
Tällä kertaa ihan Somalian virallinen hallitus.
Somalivirkamies on kertonut että somaliaan lähetetystä 44 miljoonasta vain 700 000 euroa on mennyt humanitaariseen apuun, loput rahat ovat hävinneet.

Somalian hallituksen jäsenet ovat ottaneet rahat omaan käyttön

Niin meitä hölmöjä taas huijataan

3

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tapaus

      Kuinka paljon me sijoitetaan täällä asuviin kultamunasomaleihin, jotka pumppaavat rahaa meiltä joka ikinen päivä? Somaleista vain muutama prosentti on töissä, ja nekin toimivat somalian kielen tulkkeina ja asiointiavustajina toisille somaleille. Eli jos somaleita ei olisi, ei olisi näitä ammattejakaan.

      Ammattitaidoton, luku- ja kirjoitustaidoton viime vuosisadan elämään tottunut ihminen ei tule koskaan sopeutumaan nykyaikaiseen yhteiskuntaan, se on tosiasia, joka on jo nähty monessa länsimaassa.

      Lisäksi koraani opettaa, että vääruskoiselle saa valehdella, joten ei se sossuhuijaustenkaan tekeminen ole vaikeaa. Itse asiassa somalit kuvittelelvat, että se on ihan oikein. Pitäähän dhimmien maksaa veroa oikeauskoisille.

    • Rajat kiinni!

      Nyt kun toi Stubbi sai hommattua Romaniasta ministerin hoitamaan tänne noitten kerjäläisten asioita niin eiks se vois samalla koukata Somaliasta hakemaan jonkun ministerin tänne auttamaan näitä Somali pummeja kotiutumaan myös takaisin kotiin Somaliaan.

    • Somalien yritys...?

      Somalien yritystoiminta. Onko sitä?

      Tapaus 1)
      Ainakin joku lakimies M.Hussein omassa toimistossaan. Asiakkaina somalit ja somalien asioiden hoito. Kuka on maksajana palkkioille? Onko veronmaksajat?

      Tapaus 2) - - - - - - (ei tietoa ainakaan Tampereella)

      Voisiko joku ystävällisesti ilmoittaa jos tietää olemassa olevan jonkin somalihalintaisen yritystoiminnan maassamme. Saisi tapaus 2een tiedon. Jos se on ravintola, menisin mieluusti safkalle. Onko ravintolaa somalialaisilla Suomessa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      336
      11471
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      356
      7833
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      87
      2654
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      95
      2185
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      140
      2056
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1611
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1251
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      52
      1054
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      898
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      782
    Aihe