Somalit huijasi taas

254ygwege

Somalit huijasi taas.
Tällä kertaa ihan Somalian virallinen hallitus.
Somalivirkamies on kertonut että somaliaan lähetetystä 44 miljoonasta vain 700 000 euroa on mennyt humanitaariseen apuun, loput rahat ovat hävinneet.

Somalian hallituksen jäsenet ovat ottaneet rahat omaan käyttön

Niin meitä hölmöjä taas huijataan

3

325

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tapaus

      Kuinka paljon me sijoitetaan täällä asuviin kultamunasomaleihin, jotka pumppaavat rahaa meiltä joka ikinen päivä? Somaleista vain muutama prosentti on töissä, ja nekin toimivat somalian kielen tulkkeina ja asiointiavustajina toisille somaleille. Eli jos somaleita ei olisi, ei olisi näitä ammattejakaan.

      Ammattitaidoton, luku- ja kirjoitustaidoton viime vuosisadan elämään tottunut ihminen ei tule koskaan sopeutumaan nykyaikaiseen yhteiskuntaan, se on tosiasia, joka on jo nähty monessa länsimaassa.

      Lisäksi koraani opettaa, että vääruskoiselle saa valehdella, joten ei se sossuhuijaustenkaan tekeminen ole vaikeaa. Itse asiassa somalit kuvittelelvat, että se on ihan oikein. Pitäähän dhimmien maksaa veroa oikeauskoisille.

    • Rajat kiinni!

      Nyt kun toi Stubbi sai hommattua Romaniasta ministerin hoitamaan tänne noitten kerjäläisten asioita niin eiks se vois samalla koukata Somaliasta hakemaan jonkun ministerin tänne auttamaan näitä Somali pummeja kotiutumaan myös takaisin kotiin Somaliaan.

    • Somalien yritys...?

      Somalien yritystoiminta. Onko sitä?

      Tapaus 1)
      Ainakin joku lakimies M.Hussein omassa toimistossaan. Asiakkaina somalit ja somalien asioiden hoito. Kuka on maksajana palkkioille? Onko veronmaksajat?

      Tapaus 2) - - - - - - (ei tietoa ainakaan Tampereella)

      Voisiko joku ystävällisesti ilmoittaa jos tietää olemassa olevan jonkin somalihalintaisen yritystoiminnan maassamme. Saisi tapaus 2een tiedon. Jos se on ravintola, menisin mieluusti safkalle. Onko ravintolaa somalialaisilla Suomessa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      390
      2957
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      66
      2334
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1989
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      116
      1706
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1572
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1189
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1039
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      268
      993
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      12
      992
    10. 40
      864
    Aihe