Anni?

Tuli sellainen ajatus mieleen eilisistä salkkareista, että onkohan anni severin mummo eli aaron ja eeron äiti? Jaksossa kävi ilmi, että annin omat lapset on poikia. (kun severi söi pullaa, niin anni muisteli omien poikien ennätyksen olleen kuusi pullaa). Samoin anni jäi katsomaan sitä eeron ja paulan kirjoittamaa lasten satukirjaa. Joten tuli vaan mieleen, et ehkä Anni ei ihan sattumalta ole Sievisten kanssa ystävystynyt =) Anni on myös kova sienestäjä, kuten oli eerokin. Mitä mieltä muut?
6416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eikös aina joku uusi hahmo ole jollekin jotain kautta tuttu.

Saa vain nähdä kuka onkaan se Stuban kadonnut kaksoisveli, tai kuka onkaan tämä salaperäienen Mikael, kenen tuttu se mahtaakaan olla...

Äänestä
  • että kevään viimeisessä jaksossa Sebastian saa tietää Antin olevan hänen kasosveli. Toisaalla Helena, joka sitä ei tiedä, ampuu Anttia päin puolustaakseen Sergeitä.

    Ei suinkaan Mikael ole Jannen isä? Jos Janne on vain sanonut vanhempiensa lomailevan yhdessä Kanarialla, kun ei halua kertoa isän vankeustuomiosta.

    Äänestä

Mikael on Juha Veijonen :)

Äänestä

Olen miettinyt samaa,tuota annin ja eero-aaron yhteyttä. Tänään sain vielä uusintajaksoista mietinnälleni varmistuksen,kun katsoin annin sukunimen uudestaan; vatanen. vähän samantyylinen kuin vaalanne ja vanala,eli koko sukuhan on siis vaihdellut sukunimiä kuin sukkia.

Ja tämä kaksoisveli-antti juttu oli aika ovela,en olisi arvannut. Varmaan koska sebastianissa ja antissa ei niin paljoa samaa näköä ole.. :D

Ja tämä mikael on ihan mielenkiintoinen tapaus. en usko että olisi jannen isä,koska jannehan pelkää vanhempiensa reaktiota kun he palaavat kanarialta,tähän janne-heidi-tapaukseen.

Äänestä

Kyllä varmaan Anni jollekin on jotain sukua tai tuttava, kun kerran jäi noin luonnottomalla tavalla roikkumaan mukaan sarjaan

Äänestä

Kyllä Anni on varmasti jotain sukua jollekin, paljo mahollist et se on Severin mummo,koska ei tollaset sivuhenkilöt yleensä jää näin pitkäks aikaa kuvioihin ellei jotain yhteyksii oo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voisiko olla =) kirjoitti:

Tuli sellainen ajatus mieleen eilisistä salkkareista, että onkohan anni severin mummo eli aaron ja eeron äiti? Jaksossa kävi ilmi, että annin omat lapset on poikia. (kun severi söi pullaa, niin anni muisteli omien poikien ennätyksen olleen kuusi pullaa). Samoin anni jäi katsomaan sitä eeron ja paulan kirjoittamaa lasten satukirjaa. Joten tuli vaan mieleen, et ehkä Anni ei ihan sattumalta ole Sievisten kanssa ystävystynyt =) Anni on myös kova sienestäjä, kuten oli eerokin. Mitä mieltä muut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu