Joseph Kony 2012

http://www.youtube.com/watch?v=Y4MnpzG5Sqc


VÄLITÄ.

Tehdään yhdessä Joseph Kony tunnetuksi. Autetaan lapsia.
5255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikki levittämään tietoa tästä!

Äänestä

oi toi kyllä kerta kaikkiaan niin sairasta ei jumalauta ton jätkän kotelosta ei varmaan löydy yhtäkäs mitään ! ei helvetti!!!

yk joukot äkkiä tonne !

Äänestä

Not to mention that the man who made the video Kony 2012 is essentially asking the US government to invade Uganda (which would involve US troops dying and probably having to kill the children that Invisible Children is trying to 'save') and fight alongside the Ugandan army, which does some of the same things (rape, looting, etc.) that the Lord's Resistance Army (Kony's army) does.


Noniin aloitetaan siis taas uusi afganistanin tyylinen sota!
Hyvä ihmiset!

Äänestä

Kaikki jotka tukevat tätä KONY 2012 juttua ovat IDIOOTTEJA, Konya ei ole nähty kuuteen vuoteen, ja Konyn joukkoja on enää noin 120 ihmistä. Joukot eivät ole enää edes ugandassa. joten miksi sinne pitää mennä? vastaus:ÖLJY.

Äänestä

voi hemmetti sentään ettekö tajua että tuon kampanjan tarkoitus on vain hyväksyttää yhdysvaltain armeijan meno afrikkaan - ei voi olla noin sinisilmäinen että uskoo tuommoseen paskaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdfgvfdfvg kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=Y4MnpzG5Sqc


VÄLITÄ.

Tehdään yhdessä Joseph Kony tunnetuksi. Autetaan lapsia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu