Moniko teistä 'big brother' aikakautilaisista on ajatellut, että mitä jos joku taho onkin salaa tiiraillut ja jopa nauhoittanut teidän intiimiä elämäänne ja jakaa salaa omille salaseuralaisilleen näitä kuvia ja käyttää täten hyväkseen sitä tietoa teitä vastaan tai puolesta. Täällä puhutaan usein tästä asiastan kuinka kaikki nykyään on mahdollista. Palmen bluffi murha perustuu juuri tähän salaseurantaan, mutta Palmea ei seurattu vaan jotain toista. Ottakaa kantaa. On se vaikeaa ymmärtää tätä. Muissa yhteyksissä tästä puhutaan ja jopa pidetään itsestään selvyytenä mutta kun on kyse Palmesta niin ei missään tapauksessa käy päiten. Katsokaa filmi the boomerang by Kazan ja palataan asiaan.
Kari Runk
very good indeed
2192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
''Näitä palstoja (salaliitto) ei lue edes 1 % ihmisistä. Se muutos, jota täällä tunnutaan ajavan on ainakin osin täysin hourupäistä; etten sanoisi vainoharhaista. Osa kirjoittajista saattaa olla fiksujakin, mutta palstan yleiskuva on surkuteltava. Asia hukkuu harhoihin. ''
Ei näitä lue edes promille. Olen kertonut Palmen murha huijauksesta ja mitään ei kuulu yleisissä tiedotusvälineissä. Siinä näette kuka teitä hallinnoi ja puhuu teille plööberiä kaiket päivät. Jumala on kumottu jo Marxista lähtien ja Kuu huijaus ja WTC on todistettavasti näytetty olleen bluffia ja kuitenkaan julkisesti sitä ei myönnetä. Kertokaa Ruotsin poliisille filmistä niin teistä tulee kuuluisia.
Kai kaks promilleä on oikeampi.