Laulaja Jari Sillanpää oli hervottomalla tuulella esiintyessään Korkojen kera -ohjelmassa MTV3-kanavalla perjantaina:
Meillä on keikka kikkelisssä, eikun Mikkelissä, Sillanpää revitteli kertoessaan Hitit ja Hutut 2012 -kiertueestaan.
Olipas artisti varsin hjuumorpäällä.
Näin asista kirjoitteli IS.
Meillä on keikka kikkelisssä, eikun Mikkelissä, Sillanpää revitteli kertoessaan Hitit ja Hutut 2012 -kiertueestaan.
Olipas artisti varsin hjuumorpäällä.
Näin asista kirjoitteli IS.
Vastaukset 20
Vanhimmat
ööööö! Mitähän ihmeellistä tuossa on. Mikkeli ei ole todellakaan paras keikkapaikka artistille. Paska paikka. Huono yleisö!
...sanoi Sepi Kumpulainen.
Ohhh. Oon aiemmin kuvitellu et tuollaiset sanavääntelyt olis ollut jotain alakoululaisten juttuja. Mutta eipä näemmä..
keskenään
Joku toinen taustalta yllyttää ja toinen tekee. Siinäpä tämän jutun "juoni".
Näin näköjään pentuna ja hieman "varttuneenpanakin" toimitaan.
Mikkeli muuttuu Kikkeliks kun vaihtaa vaan etukirjaimen M:stä K:si !
Artistikin jopa tajus sen. Ja hulvattoman hauskaa sillä näkyi olevankin.
Hirveensalmi ja Kikkeli, joopajoo.
Taidat olla alan miehiä kun kikkelit kiinnostaa
Sillanpää sanoin, että Meikka Kikkelissä.
( Tarkoittaen Meikalla Meikäläistä, selvennykseksi niille, jotka eivät tuota "Meikkaa" kuitenkaan oivaltaisi ihan itse...)
D
Tarkoittaako se samaa kuin Pertin vappu?
Koko inha artisti on perseeztä. Taitaapa tykätäkin sen hajuszta
Jari Sillanpää on suomen paras mieslaulaja ,nyt kun Kari Tapio on poissa.Uusia upeaäänisiä mieslaulajia kaivattais kovasti lisää .Näitä surkeitä uikuttajia on kylläkin joka nurkat täynnä.
Todella hyvä ja omaperäinen letkautus
Mitä se sillanpää letkautti?
!
saattoihan tuossa käydä pekka kaukalossa?
Sillanpää muuttuu koko ajan hintimpään suuntaan. Pelkkää homomaista lespausta sen pojan jutut..Nykyään se kuuluu jopa sen lauluäänessä ja tekniikassa, mikä on miehiään.
Hintti muuttuu koko ajan sillanpään suuntaan... Siitä sen jyrkän mäen takaa köääntyyvälle hiekkatielle ko määt ni ni ni...Siellä se on sitte se paikka jossa saap sitä ISSOOOO tiosiii imevä! HÄHÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ!