Onko mahdollista löytää 100 % oikea usko?
ON!
:
Usko Jeesukseen Kristukseen syntien sovittajana ja elämän Herrana RAAMATUN OPETTAMALLA TAVALLA on 100 % oikea usko!
Toinen 100 % oikea usko on, että yksikään kahden tuhanne vuoden aikana perustettu uskonsuunta (esim. kirkko) ei ole oikeaa uskoa!
ON!
:
Usko Jeesukseen Kristukseen syntien sovittajana ja elämän Herrana RAAMATUN OPETTAMALLA TAVALLA on 100 % oikea usko!
Toinen 100 % oikea usko on, että yksikään kahden tuhanne vuoden aikana perustettu uskonsuunta (esim. kirkko) ei ole oikeaa uskoa!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mikähän se 100% oikea usko mahtaa olla ?
Uskonasioissa absoluuttiset totuudet ovat vaarallisia, sillä maailma on suhteellinen.
Näin olen lukenut.
Kyllä siihen kaikki mahdollisuudet on. Sille tielle kaikkia niillä kaikille hyväksi raamatun UT, Kristuksen Jeesuksen ja / apostoliensa opetusten ja ohjeiden mukaisilla, ehdoilla, = Krist. Rakkaus, joka ei ole kenellekään pahaksi, kaikkia kohtaan Totuuden / Oikeuden mukaisuuden mukaisilla / Laillisilla, Lain / Laillisyyden tätymyksen mukaisilla, ehdoilla kutsuva ja ohjaava, Hänen Kristuksen Jeesuksen kanssa, Hänessä yhdeksi, yhtä oleviksi ja kaikessa yhtäpitäviksi seurakuntaansa ja seurakuntiaan valtakuntansa yhteydessä ja yhtenäisyydessä rakentaviksi.
Tästä vasta oikeasti 100%sesti kristillyydestä ja sen mahdollistavasta ja takaavasta Krist. vaihtoeto asiasta ja kysymyksistä keskustelu mahdollisuus löytyy tuolta, plaza keskustelufoorumin ELLIT / elämänkatsomus osastolta. Terv. siellä nim. (puolueeton)
Niin että mitä sanoit (puolueeton)?
En saanut mitään selvää. Mitä siis pitäisi tehdä? Ja miten? Ja koska? Ja missä? Tarkenna.
Sitä että pitäisi alkaa ja yhtyä elämään ja toimimaan kaikille hyväksi Raamatun UT Kristuksen Jeesuksen selvien opetusten ja ohjeiden perustalta ja mukaisesti. Kristuksessa Jeesuksessa YHTÄ olevasti ja kaikessa YHTÄ pitävästi Hänen, maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi riittävää seurakuntaansa ja seurakuntiaan valtakuntansa yhteydessä / yhtenäisyydessä keskinäisessä rakkaudessa ja huolenpidossa toimivasti,Totuudessa YKSI mielisesti rakentavasti.
Tästä mitä ja miten, asiallisesti ja rakentavasti keskustelu mahdollisuus sielle plaza keskustelufoorumilla, Ellit / elämänkatsomus palstalla. Terv, se nim. (puolueeton)
"Sitä että pitäisi alkaa ja yhtyä elämään ja toimimaan kaikille hyväksi Raamatun UT Kristuksen Jeesuksen selvien opetusten ja ohjeiden perustalta ja mukaisesti. Kristuksessa Jeesuksessa YHTÄ olevasti ja kaikessa YHTÄ pitävästi Hänen, maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi riittävää seurakuntaansa ja seurakuntiaan valtakuntansa yhteydessä / yhtenäisyydessä keskinäisessä rakkaudessa ja huolenpidossa toimivasti,Totuudessa YKSI mielisesti rakentavasti"
Estääkö 100% oikea usko jotenkin kirjoittamasta järjellisiä, ymmärrettäviä tai edes kieliopillisesti oikeita virkkeitä?
Kaikki Raamaun UT mukainen on Tottuuden tunteville ja sitä sydämmestään etsiville, kakkinen kirjoitus virheineenkin ymmärrettävää. Ei vääryyteen ja pahuuden puolesta touhuihin ja poltiikkaan mielistyneille / mukautuneiile / osallisuudessa tyytyväisinä tuomiokseen eläville ja toimille.
Katsotaan
sivua
täältä:
http://www.Jeesus-on-Herra.com
Kaikki
tarpeellinen
opastus
löytyy
sieltä.
heprealinen herra jeesus muuttui kidutuksen takia golgatan ristillä homosta heteroksi
minkä ansiosta hänestä tuli rooman ensimmäinen paavoi pietarikin.