SDP voisi ihan hyvin lakata

Kun kuitenkin SDP kaiken aikaa "lakkaa.

Tappelut edessä kuin kommunisteilla aikanaan.

Tulevaisuudessa voisikin olla Keskusta vastaan muut.
Kun persutkin alkaa palailla keskustaan.

Itseasissa SDP sanoikin olevansa keskusta puolue.
177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Entinen keskusta-aktiivi Tuomas Kurttila siirtynyt Sdp:n jäseneksi, kertoo perjantain Demokraatti. Kurttilan mielestä Sdp vastaa puolueista parhaiten yhteiskunnalliseen murrokseen tavallisen ihmisen ja perheen näkökulmasta.
Kurttila, 34, työskentelee nykyisin Suomen vanhempainliiton toiminnanjohtajana.

Kurttila oli takavuosina muun muassa keskustan opiskelijaliiton puheenjohtaja ja Anneli Jäätteenmäen avustaja.

Tämä on hyvä alku. Kepun loppu häämöttää :-)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liittyä keskustaan kirjoitti:

Kun kuitenkin SDP kaiken aikaa "lakkaa.

Tappelut edessä kuin kommunisteilla aikanaan.

Tulevaisuudessa voisikin olla Keskusta vastaan muut.
Kun persutkin alkaa palailla keskustaan.

Itseasissa SDP sanoikin olevansa keskusta puolue.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu