Voiko ujoa naista auttaa miehen etsimisessä?

trvnrjtnv

Voiko ujoa auttaa löytämään jotain upeaa? Siskoni on aina ollut ujo, muut 3 sisarusta olemme olleet menevämpiä ja sanavalmiiimpia ja olemme aloittaneet seurustelusuhteet 16-20 iän välillä, niinkuin tavallisesti yleensä. Sitten on tämä vanhin siskomme, hän on jo 23 vuotta, eikä mitään miehiä kuulu. Oikeastaan koko sosiaalinen elämä on pari läheistä naispuoleista ystävää, jotka ovat olleet hänen ystäviänsä jo vuosikaudet. Baareissa hän ei kulje, asuu jo omillaan useatta vuotta ja valmistunee piakkoin amk:sta.

Epäröi ettei tiedä mistä löytäisi miehen itselleen, kunnollisen sellaisen. Mitä kautta pystyisi hankkimaan kontaktia miehiin ylipäätään? Ulkonäöltään hän on perusnätti normaalipainoinen lyhyehkö blondi sinisillä silmillä ja luonteeltaan hyvin huumorintajuinen ja älykäs, mutta niin introvertti kuin introvertti voi olla. Pelkään, että joutuu elämään vanhana piikana lopun elämäänsä. Sen tiedän, että hän haluaisi ennen kolme kymppiä äidiksi. Jos mies hänelle pitäisi etsiä, niin varmasti introverttisuus olisi hyvä ominaisuus, samoin koulutus ja huumorintaju. Sen tiedän, että hän pitää muutamaa vuotta itseään vanhemmista, jopa 30-kymppisistä, mutta miten tällaiset ihmiset ylipäätään löytävät toistensa luo??

4

414

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • **^¨

      Nettitreffit kuulostaa ainakin kokeilemisenarvoiselta jutulta. Sitten autat ja kannustat häntä vastaamaan viesteihin.

      Olen itse vähän samassa tilanteessa, mutta toista sukupuolta. Minä tosin en halua lapsia koskaan. Oman ujouteni tulen hoitamaan nyt kesän aikana. Teen niin, että lähden vain kaupungille kävelemään ja menen juttelemaan jokaiselle kiinnostavalta vaikuttavalle naiselle.

    • bartender12

      menkää baariin

    • mjaahasas

      Katso sille joku mukava mies ja järkkää jotain tekemistä että siskosi pääsee itse näkemään hänet. Jos siskosi on introvertti ja vielä älykäs hän ei todennäköisesti tule löytämään miestä baarista. Nettitreffitkin voivat olla yksi vaihtoehto. Laita hänet koittamaan sitä.

    • jeespoks~

      On ihan normaalia ja fiksuakin, ettei vielä 23-vuotiaana ole aloittanut seurustelua. Kukapa sitä vielä teini-ikäisenä ymmärtäisikään tasapainoisen parisuhteen päälle yhtään mitään. Pari läheistä naisystävää on täysin sopiva määrä sosiaalisuutta. Eri asia, jos kokee itse tilanteen ongelmaksi. Voihan hänestä tulla ihan onnellinen vanhanapiikanakin. Ei kaikki ole samanlaisia ja halua samoja asioita. Äitiydestäkään ei tarvitse luopua, vaikka olisi miehetön. Onko hän pyytänyt apuasi tai valittanut elämäntilannettaan sinulle vai onko sinulla vain tapana tunkea nokkasi toisten asioihin? Miltäköhän hänestä tuntuisi, jos hän saisi tietää, että sinä pidät häntä niin säälittävänä tapauksena, että kirjoitat tänne hänen puolestaan pyytäen apua hänen miestilanteeseensa? Mistäs tiedät, jos hänellä onkin salasuhde?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1615
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      125
      1424
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      82
      1260
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1143
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1028
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      989
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      212
      791
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      763
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      733
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      698
    Aihe