Olen syntynyt vuonna 1985, ja muistan lapsena nähneeni televisiosta pari itseäni jollakin tasolla pelottanutta sketsiä, jotka saattoivat olla samasta sarjasta tai sitten ei.
1) Mies avaa autonsa oven. Takapenkin sivuikkunaan muovikupeilla kiinnitetty Karvinen-figuuri herää henkiin, hyökkää miehen kimppuun ja alkaa raadella tätä.
2) Parturituolissa istuvan miehen pää alkaa nousta rangan kanssa kehosta samaa tahtia kuin parturi painaa jalallaan tuolin takana olevaa tuolin nostolaitetta.
Herääkö kenellekään mielikuvia kyseisestä sarjasta, sekä myös sarjan nimeä? Ohjelma on tullut nähdyksi 1980-90 -lukujen vaihteen tienoilla.
Sketsisarja hakusessa
3
201
Vastaukset 3
- Anonyymi
Oisko se tässä
https://www.youtube.com/watch?v=N_s4WGx4PCs- Anonyymi
Etkö ymmärtänyt lukemaasi? Kyseessä on siis 1980-90 -lukujen vaihteen tienoilta.
Eli EI OLLUT KYSEINEN YOUTUBE-pätkä. Kannattaisi opetella ensin lukemaan enne kuin laittaa tänne kommentteja.
- Anonyymi
Minkä kielinen sarja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7496