pankista kulutusluotto

tintura123

Elikkä olen 19-vuotias ja haluasin tietää saako mistään pankista kulutusluottoa/joustoluottoa vaikka on avoimia pikavippejä ?
Ja sitä luottoa tarttisin kaikkien pikavippien maksuun että voin lyhentää sitte vaan yhtä lainaa. vakituinen työpaikka on ja hyvät tulot, sen ei pitäs olla este.
Olen Nordean asiakas, mutta sieltä en luottoa saanut, koska on nuita pikavippejä. Mitä Jos meen jonku muun pankin asiakkaaksi, saako niin helpoiten lainaa.
Näitä aattelin sitten kysyä ennen kuin soitan mihinkään pankkiin. Ois kiva kuulla kokemuksia :)

3

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 16+13

      Taitaapa olla joka pankissa niin että pitää olla ensin 6kk asiakkaana siten että palkka tulee sen pankin tilille.

      Panljonko sulla on sitä velkaa, ota santanderilta tai svealta jos velkaa on useampi tonni. Jos alle 3000€ niin siten on jo enemmänkin vaihtoehtoja, mm. bigbank,lhv, aasa, credit24, risicum jne.

      Mut huom! Kaikki luetellut on paljon kalliimpia kuin normaaliena pankkien kulutusluotot!

    • 34

      Saatko ketään hekilötakaajaksi? Voisi auttaa, kysy uudelleen omasta pankistasi.

    • velkaa vaan lisää?

      Jos sinulla on vakituinen työ ja 'hyvät tulot', mikset maksa suoraan niitä pikavippejäsi? Mihin sitä uutta lainaa tervitset?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1299
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      35
      830
    3. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      27
      586
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      538
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      526
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      521
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      482
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      15
      472
    Aihe