Kokoomus ja Kommunismi

menee askel askeleella kohti sotaa. Olemme elänneet velassa ns näenäesessä. Ekonomistilla on hihassa viellä eläkeläisten säästöt.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei mene kauaa, kun ollaan eläkeläisten säästöillä ja niiden annetaan palaa hoivakotien hoitokustannuksiin, joten perinnöttömiä tulossa.

Tätähän kokoomuksessa on jo suunniteltukin.

Kokoomus ei arvosta sotaveteraaneja, eläkeläisiä, jotka taistelivat sodassa vapauden puolesta. Ovat jälleenrakentaneet Suomea kovalla työllä ja maksaneet veronsa siinä uskossa, että heidän vanhuutensa on turvattu. Mutta mitä tekee kokoomus? Kokoomukselle vanhukset ovat kiviriippa, jotka pitää vielä ennen heidän kuolemaansa hyödyntää miettimällä miten päästään näiden vanhusten omaisuuteen käsiksi. Tosi alhaista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ak gad kirjoitti:

menee askel askeleella kohti sotaa. Olemme elänneet velassa ns näenäesessä. Ekonomistilla on hihassa viellä eläkeläisten säästöt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu