poliisi otti lehden mukaan viinatrokarin kiinni laivalta saatujen bonuspisteiden perusteella.minä tyhmä olen antanut omaa s etukorttiani kanssamatkustajien käyttöön,mutta nyt sanon ei koko s ketjulle.tunnen suomen poliisin toimintatapaa sen verran,että kunhan epäillään on itse pystyttävä todistamaan ettei niin ole.vaikkei ole tehnyt mitään laitonta.
eckerön s pisteet poliisi
6
438
Vastaukset
- Lisää tietoa meille
Minkä lehden mukaan?
- hyvästi S edut
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/03/1511319/il-elakelaismies-pyoritti-viinarallia-bonuspisteilla
jotta sillai,netistä kun katselin muistin,että oli lehdessä- Kiitos lisätiedosta
OK, mahtaako olla että ensin vihjeet johtivat tutkintaan ja tutkinnassa sitten viranomaiset pyysivät ja saivat bonuskorttitietoja -- tapahtumien järjestys on minusta merkittävä.
Muuten, käykö nyt niin, että kun joku EI näytä korttia Tallinnan kaupan viinakassalla niin kanssamatkustajat heti epäilevät trokaamisesta...
- Syy ja seuraus
Samasta syystä ei kannata keräillä bonuksia jos olet esim ulosotossa - syy on aika helppo arvata.
- Ukko tuiterissa
Eihän sitä bonuskorttia ole tarkoitettukaan muiden kuin sinun itsesi käytettäväksi. Eckerölinja voi jo takavarikoida korttisi, ei siihen poliisia tarvita.
Tuo kaveri toi suurin piirtein sen verran viinaa että jos itse olis käyttänyt niin olis pitänyt juoda 24 tölkkiä olutta joka päivä. Sen lisäksi arkipäivisin yhtä monta tölkkiä lonkkua ja lisäksi vielä litra muuta viinaa viitenä päivänä viikossa. - 4+12
Ehkä olisi kannattanut roudata maista. Olisi saanut sen verran halvemmalla, että bonusten menetys olisi korvautunut hyvinkin. Eihän se tietysti hommaa sen laillisemmaksi tee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352106
- 841283
- 561238
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...321152- 601129
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39854Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121729- 26674
Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55555Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi19527