Onneksi nimitys huora on kärsinyt inflaation. Kuká on huora? Sekö, joka löytää itsensä vieraasta pedistä juhlien jälkeen? Se, joka pettää puolisoaan?Vai oliko se se, jonka joku maksoi rahalla...? Tai sitten huora olikin nainen, joka toimii niinkuin haluaa miehestä riippumatta....
kuka on huora?
nainen
11994
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Taitaa olla tuo termi vähän niinkuin miehisessä maailmassa yleinen "homo". Yleisnegatiivinen ilmaisu vailla minkäänlaista konkreettista tarkoitusta.
Just,otsikossa lukee,eli kaikki nuo mitä sanoit.
entäpä nainen jonka mies ensin juottaa/syöttää ja sitte naidaan....tyttöystävä vai huora?
'Huora' tulee sanoista 'tehdä huorin', mikä noin lyhemmin sanankääntein tarkoittaa pettämistä - mutta myös varattuun sekaantumista (tyyliin naapurin vaimo). Inflaation se sana lienee kärsinyt vain sitä liikaa viljelleiden keskuudessa, vähän niinkuin 'homo' ja 'vittu'.
Silti sanoilla on tasan alkuperäinen merkitys, eikä esim. 'huora' -sanaan liity feministisiä taipumuksia tai naisasiaa.
on tietenkin nainen joka on antanut vähintäin kahdelle miehelle.
Mies pyytää naista treffeille. Nainen odottaa illallista kalliissa ravintolassa hienon viini kera. Taksilla pitää mennä miehen luokse, ei yleisillä. Sohvalla pitää istua ensin ja juoda lisää viiniä, mielummin kuohuvaa. Sitten nainen "suostuu seksiin", jopa ottamaan suihin pyynnöstä ja kaikki on hyvin. Moraali on korkealla.
Mies kysyy naiselta otatko suihin viidestä kympistä. Nainen suostuu rahapulassa. Homman jälkeen mies maksaa ja lähdetään eri suuntiin. Täysin moraalitonta ja yhteiskunnan silmissä tuomittavaa.
Tekopyhää sanon minä.
Huorat ovat veteliä sekä veroja maksamattomia yhteiskunnan loisia ja heitä käyttävät vain reppana"miehet".
Lainsäädännöllä huorat kuriin!
Kivaa, että joku jaksaa uskoa lainsäädönnön kaikkivoipaisuuteen.
Se on vain niin, että lait, joiden valvonta on mahdotonta, ovat jo syntyessään kuolleita.
Minä puolestani toivon, että säädettäisiin sellainen laki, että joka vuosi pitää olla hellettä kuukauden ajan juhannuksesta eteenpäin.
Myös työttömyys ja köyhyys pitäisi kieltää lailla.
Joku englantilainen (kuuluisa) mies, en nyt muista kuka, kysyi tanssiaisissa naiselta suostuisiko tämä viettämään yön kanssaan 10 000 punnasta. Nainen punastui kovin ja sanoi, että tämä tuli kovin äkkiä. Mies jatkoi, että suostuisiko nainen seksiin 10 shillingistä. Nainen siihen, että miten julkeatte ja minä te minua oikein pidätte. Mies vastasi, että sen pitäisi olla selvää jo ensimmäisestä kysymyksestä, nyt keskustellaan vain hinnasta.
huora on nainen,joka myy pilluaan rahasta.etkö sitä tiedä.........
Myös aviorikoksen tehnyt henkilö.Oletko sinä tehnyt aviorikoksen?