Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

mikä on liikaa?

alkaisitko seurustelemaan naisen kanssa joka on ollut ennen sinua usean (10-15) miehen kanssa sängyssä...?mitä ajattelisit tällaisesta naisesta?
82414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oma kumppanini (ikä 25) oli ollut n. 20 miehen kanssa ennen minua. Aluksihan sitä oli hieman mustasukkainen naiseni menneisyydelle. Johtune uuden suhteen alun epävarmuudesta.
Nykyisin olen vain erittäin tyytyväinen asiasta. Hänenlaisensa naiset ovat seksuaalisia, eivätkä todellakaan makaa lahnana sängyn pohjalla ja he kertovat mitä haluavat. Seksielämämme on loistavaa ja paranee vain kokoajan.
Riippuu tietenkin siitä mitä haluat ja toivot, mutta seksi ainakin sujuu heidän kanssaan, joka muuten on yksi toimivan parisuhteen kulmakivistä.

Äänestä
  • asia ehkä selkeni tuolla vastauksella. tuli jotenkin parempi olo.on se kummiski, niin outoo, että ajatellaan että miehillä on vain hyvä jos on ollut monta seksikumppania, mutta naisilla taas ei saa olla ollu.toi nyt on jo kulunut aihe, mutta pistää edelleen miettimään, että koskahan se tasa-arvo näissä asioissa oiken tulee.hmm.

    Äänestä

  • tippsu kirjoitti:

    asia ehkä selkeni tuolla vastauksella. tuli jotenkin parempi olo.on se kummiski, niin outoo, että ajatellaan että miehillä on vain hyvä jos on ollut monta seksikumppania, mutta naisilla taas ei saa olla ollu.toi nyt on jo kulunut aihe, mutta pistää edelleen miettimään, että koskahan se tasa-arvo näissä asioissa oiken tulee.hmm.

    että valehtelet uudelle miehellesi, että niillä kaikilla oli naurettavan pieni muna!

    Ei asialla muuten ole merkitystä. Ainakaan minulle.

    Äänestä

  • kuitenkin on kirjoitti:

    että valehtelet uudelle miehellesi, että niillä kaikilla oli naurettavan pieni muna!

    Ei asialla muuten ole merkitystä. Ainakaan minulle.

    Huumorin kukka kukkii ;)

    "Pienimunaiset miehet. Elämäni tarina. Onneksi sulla on yli 15cm mahtipippeli."

    Äänestä

jos rupee oleen kymmeniä taikka satoja niin ei kiitos. kun löytyy niitä joilla kymmenittäin vuodessa mut taitaa mennä jo kipeen puolelle.
mutta hyvähän se on kun ei tarvii kaikkea ruveta opettamaan.

Äänestä

Olen miettinyt joskus samaa. Elin aika railakkaita nuoruusvuosia 18-19-vuotiaana pitkän suhteen päättymisen jälkeen. Seksikumppaneiden laskemisen lopetin, kun 50 raja meni rikki. Viimeisiin vuosiin en tosin ole ollut sängyssä kun tämän yhden ja saman kanssa ja loistavasti sujuu.
Hän on usein udellut minulta, kuinka monen miehen kanssa olen ollut sängyssä, mutta en todellakaan aio kertoa sitä hänelle ikinä - lunttunahan tuo pitäisi hiljaa sisällään ja varmaan miettisi ties mitä muutakin. Hänellä itsellään on ollut naisia parikymmentä, joten tuntuisi hullulta sanoa, että "En kyl tiedä kuinka paljon, mut yli viiskytä".

Mulle on kuitenkin ihan sama mitä tätä lukevat miehet musta on mieltä. Ei näy tuo menneisyys päällepäin millään lailla. Koskaan en myöskään ole saanut "huonoa mainetta", olen osannut valita partnerit fiksusti :). Pääasia lienee kuitenkin se, etten ole mitään sellaista tehnyt mitä katuisin - toisaalta en näe mitään syytä mainostamiseenkaan.

Äänestä
  • katumaan ei tarvinne ruveta, itte tietää, ne kerrat,..ja antaa niitten olla sielä muistoina, railakkaasta elosta, joskus. poikakaverit niistä enemmän pulttia ottaa. oon kyllä kertonut omalleni määrän, ajattelin, että kun tämä "oikean tuntuinen" sattu kerran kohdalle, niin sanon sen, vaikka mies sitten jättäis. salailusta en muutenkaan oikeen pidä.
    mulla ainakin se aika sillon oli just sitä, että hain hyväksyntää, ja tietenkin tarpeetkin oli kyseessä.....

    Äänestä

Mulla on ollu oikeesti satoja miehiä. Oon nelikymppinen. Mä en koe olevani mitenkään kevytkenkäinen tai moraaliton tai mitään, mä olen rehellisesti oma itseni. Ehkä noita mahtuu niin paljon siksi, etten ole juurikaan halunnu seurustella. Harvoin tapaa niin hyviä tyyppejä. Viihdyn yksin. Yks liitto oli ja meni. Mutta täytyy kyllä sanoa että jokaikinen mies on ollu tyytyväinen taidoista. Ja terveydestä täytyy pitää huoli, vain yksi klamydia kakskymppisenä... On mulla kamuja joilla on kantaasiakaskortti sukupuolitautien polille...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tippsu kirjoitti:

alkaisitko seurustelemaan naisen kanssa joka on ollut ennen sinua usean (10-15) miehen kanssa sängyssä...?mitä ajattelisit tällaisesta naisesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu