Suomipoika se vaan maksaa euroopan lystit

Näin on päätetty ja ihmiset ovat äänestäneet oikeat henkilöt valtion johtoon. Viiden miljoonan ihmisen kansa, joutuu euroopassa maksajan asemaan. Kyllä täällä suomessa rahaa rittää jaettavaksi vaikka muillekkin. Nyt alkaa olemaan viimeisiä hetkiä, ei enää yhtään mitään jaeta tästä valtiosta ulos. Katainen uhkaili siellä taas, että pitää tehdä päätöksiä työurien pidentämisestä tai tehdään isoja leikkauksia.
763
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Meille tukea myös.Ollaan kimpassa perustettu Pakolaistuonti RY tukku myyntiä ja kyselyt on ollut kovaa näistä työnperäisistä pakolaisista.

1.somaliperhe 30 000e sisältää 2 aikuista ja 2 lasta.
2.somaliaikuisia 40 000e sisältää 3 aikuista.

Äänestä

Kyllä vanhan ajan kunnon suomalaiset soti neuvostoliittoa vastaan urheasti, mutta nykyään kukaan ei laita tikkuakaan ristiin vaikka kaikki myydään ulkomaille, porvari rosvojen toimesta. Työpaikat menee ja kaikki ajetaan alas, ketään ei kiinnosta.

Äänestä
  • Äänestä oikein.

    Äänestä

  • Ja tiedätkö miksi? Koska saat kaupasta edelleen safkaa ja kaljaa.

    Äänestä

Loispummikulttuurin kannatus on kuin syöpä. Katainen ei ole koskaan kertonut mitään toimivia ajatuksia.

Äänestä

Että joku vitun jätkä kehtaa pääministerinä olla epäisänmaallinen ja tuhota koko suomen valtion lopullisesti.

Äänestä

Suomi on toen perästä menossa päin peetä, herrat pelaa/pelannut maan konkkaan ja sisäiset levottomuudet alkaa, iso-veli tulee ja ottaa maan haltuunsa, heroilla loppuu pelaaminen ainakin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viimeisiä hetkiä kirjoitti:

Näin on päätetty ja ihmiset ovat äänestäneet oikeat henkilöt valtion johtoon. Viiden miljoonan ihmisen kansa, joutuu euroopassa maksajan asemaan. Kyllä täällä suomessa rahaa rittää jaettavaksi vaikka muillekkin. Nyt alkaa olemaan viimeisiä hetkiä, ei enää yhtään mitään jaeta tästä valtiosta ulos. Katainen uhkaili siellä taas, että pitää tehdä päätöksiä työurien pidentämisestä tai tehdään isoja leikkauksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu