Iholla-sarja ja Nordinin pettäminen

eräs katsojaB

Reijo Nordin vaikuttaa todella itsekkäältä ja töykeältä ihmiseltä. Ensin huutaa vaimolleen, että vaimo nolaa itsensä näyttämällä typerältä kameran edessä ja sen jälkeen soittaa puhelun, että on tullut matkoilla petettyä vaimoa. Vaimo on vielä viimeisillään raskaana ja toisen lapsen synttärit. Miten ihminen voi olla noin itsekäs ja kusipä_ vaimolleen. Sitten vielä kukkapuska anteeksipyyntönä. Huh, mitä touhua. Todellakin Maria on liian kiltti, kuten pohtikin. Ei edes raivostunut tuolle kusipää-näyttelijälle. Jos joku on tehnyt itsensä typerän näköiseksi, niin ei suinkaan Maria, vaan Reijo ihan itse. Lisäksi mies kehtaa haukkua anoppiaan, vaikka hän on heitä aikuisia ihmisiä majoittanut kotiinsa. En katselisi hetkeäkään tuollaista ylimielistä ja pettävää miestä, joka ei näytä välittävän vaimon tunteista oikeasti. Maria kilttinä uskoaa kaiken paskan, mitä Reijo varmaan nykyäänkin hänelle selittelee. Nainen ansaitsisi paremman miehen.

12

3107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voivovoivovoiviivvoo

      ”Vittu, näytät ihan ääliöltä telkkarissa”, Reijo tokaisi. Taitaa potuttaa, kun ei saa ollakaan kaiken keskipisteenä. Toisaalta Maria lässyttää koko ajan ja Reijohan hyötyy siitäkin kiltistä piirteestä. Hyvä kun on lässyttävä ja ylikiltti vaimoke kotona, joka antaa kaiken anteeksi miehelleen. Silloin on helppo pettää ja sikailla miten haluaa. Aina saa anteeksi. Ja jos ei enää saa, niin sitten ei kerrota edes että tuli petettyä. Epäsopiva pariskunta, toinen on yli-itsekäs ja toinen ylikiltti.

    • Atroquinine

      Samaa mieltä. Ensin ärsytti Marian lässytys, mutta jossain vaiheessa alkoi enemmän ottaa päähän Reinon käytös. Mies ei ole kirjaimellisesti ruudulla tehnyt mitään muuta kuin kiroillut ja rähjännyt. Käy lasta surku. Ei voi olla kovin turvalliset kotiolot, kun isä on koko ajan viittä vaille saada hillittömän kilarin.

    • mietinvaantässä

      varsinkin lehden kannessa säteillyt reino ja maria tällä viikolla sai täällä päässä oksennuksen lentämään. "meillä on hyvä seksielämä". no niin just. oliskin. ja vaikka olis niin kaikki muu on päin mäntyä. äijä on ihan sekopää narsisti ja maria sellanen kenen päältä pystyy kävelemään koska se antaa kaiken anteeks ja nuolee reinon persettä. mua inhottaa kattella sitä miten se äijä kohtelee sitä naista ja miten se nainen antaa sen miehen kohdella sitä.

      miks noilla kahdella on edes lapsia? ihan sairasta touhua.

    • akhdo

      Tuo suhde ei tule kestämään muuta kuin Marian jatkuvalla alistumisella miehensä toiveisiin ja kiukkupuuskiin. Maria saisi olla itsevarmempi ja sanoa päin naamaa eikä vaan alistua kaikkeen paskakohteluun. Ei kovin terve suhde, mutta hyvinkin tyypillinen nykypäivänä, valitettavasti.

    • Huorapukki

      Kyllä joidenkin ei vaan pitäisi tehdä pentuja, varmaa tuokin liitto kestää tosikauan.

    • Samanlaisii ne on

      Eikös Maria ole itsekin pettäjä? Tapaili Reinoakin, vaikka molemmat olivat vielä varattuja. Sopivat hyvin toisilleen.

    • Tollo.

      Ketä varten tämmöisiä tehään?
      Ja jaksaako joku kattoa?
      Ei ymmärrä.

    • monikulttuurisuuttak

      Onks noilla kaikilla akoilla ulkomaalainen mies tässä(kin) sarjassa?

    • :((8

      On,valitettavasti.

    • viimeksi huomasin

      jos ei mies, niin sitten isä tai äiti, aika ihmeellistä?

      • Pia on paras.

        Ainoa täysin suomalainen on Pia.


    • mummeli

      Samaa mieltä tästä Reino herrasta,kuinka voi nainen ja anoppi yleensä sietää,tollasta kiroilevaa raivopäätä?? Ja kun näyttää olevan hieno ja sivistynyt suku..Ja toi reinon paidatta olo oksettaa joka jaksos..en tiedä kuvitteleeko olevansa seksikäs......

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      214
      7294
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4702
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4634
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3378
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1985
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      30
      1768
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1756
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      41
      1610
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      36
      1527
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1287
    Aihe