2 asiaa

2 "ilmiötä" pitää saada pois lätkäkaukalosta ilmaveivit ja filmaaminen. Miten se tehdään? En tiedä, tietääkö kukaan muu?

2

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11+11

      Tätä ainakin ifk vastustaa. Heidän kaksi tosi stadilaista, Mikke ja Makke hallitsevat molemman taidon. Ilmaveivit sujuu ja sukeltamisessa jopa suomen parhaita.

    • pelkkä Peetteri:)

      Hyvä jussipeetteri! Ihan samaa mieltä tuosta ilmaveivistä varsinkin. Turhaa pelleilyä ja jopa liian vaarallista, jossain vaiheessa joku vielä saa mailasta silmäänsä.
      Liian "sählymäistä" tuo veivailu. Kaikki kunnia sählyn pelaajille kuitenkin:)
      Ja eiköhän jääkiekon "koodisto" pystys hoitamaan tuon ilmaveivin pois? Eli siis kuka sortuu ilmaveivailuun niin ilmoittas samalla halukkuutensa "tappeluun"?
      Ja tää mun vuodatukseni ei tosiaan ole mikään provoilu vaan ihan tosissaan inhoan koko ilmaveivi-huumaa! Mutta ilmeisesti tässäkin pitää ekaksi tapahtua esim jonkun pelaajan silmävamma tai vastaava juttu ennen kuin saadaan homma haltuun.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      433
      2714
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      84
      2005
    3. 161
      1574
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      70
      1499
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1436
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      476
      1247
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      146
      1059
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      50
      1044
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      922
    10. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      902
    Aihe