koiranomistajat veivät meiltä muilta liikkumatilan

hemmetinimbesillit

Ajattelin tänään kävellä lasteni kanssa harrastuksiin, koska sinne on vain n.500metrin matka. On aivan älytöntä autoilla paikalle. Yritimme siis jälleen mahdotonta, kävelemistä keravalle.

Lopulta matkaan meni puolet normaalia kauemmin, koska koiranpaskaa oli JOKA PAIKASSA, aivan joka paikassa. Emme voineet kävellä mistään suoraan, emme edes KESKELLÄ JALKAKÄYTÄVÄÄ. En voi toistaa tätä tarpeeksi, koiranpaskaa oli JOKA HELVETIN PAIKASSA.

Olin todella lopussa kun yritin kehittää lapsille reittejä mitä kautta voisivat kiertää kakat, sain huutaa koko matkan kuin sumusireeni. Eikä kotiintulo helpota asiaa, koska talon pihallekin nämä kakattajat antavat koiriensa tehdä tarpeensa. Vain neljän seinän sisällä voi liikkua. Joten hyötyliikunta jää jatkossakin haaveeksi.

En voi käsittää, miten imbesilli pitää olla, ettei voi ohjata koiraansa edes vähän sivuun jalkakäytävästä, meidän muiden on pakko päästä liikkumaan!!!!!!!!!

2

237

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosi törkeää!

      Älä välitä, itse asun kerrostalossa ja koiran paskaa on piha täynnä, jopa aivan rapun vieressä. Minusta se on kauheaa! Itselläni on koira, enkä missään nimessä anna koiran tehdä tarpeitaan pihalle. Jos jostain syystä tekee, korjaan toki pois.
      Olen tähän ikään (eläkeläinen) asunut monella paikkakunnalla, mutta ei missään ole annettu sentään kerrostalon pihalle koiran kakkia. Kerava on tässä asiassa aivan omaa luokkaa. Eikä tämä talo ole mikään pummien eikä mamujen asuintalo, vaan ihan vapaarahoitteinen. Niin, ja puhumattakaan siitä, että kun lähtee pihalta, ei juuri ole paikkaa missä ei koiran kakkaa olisi!

    • popo

      Ihan samaa mieltä. Meillä on kaksi pientä koiraa ja paskat siivotaan pois. Tosin ne ei paskannakkaan jalkakäytävälle vaan menee kauas lumihankeen josta niitä ei lähdetä siivoomaan yksikertaisesti sen takia ettei sinne pääse ilman että uppoo vyötäröön asti, mutta paskat ei ainakaan ole keskellä kulkuväylää. Kesällä ne paskat siivotaan nurmikoiltakin. Kyllä se pännii kuljettaa koiriakin ulkona kun samalla lailla ne paskat kulkeutuu koirien tassuihin kun ne jalkakäytävällä kävelee.
      En ihmettele yhtään että koirien omistajia vihataan. Meidänkin taloyhtiössä yks antaa koiransa tehdä tarpeet heti pihalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3898
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      352
      3015
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      13
      1937
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1655
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1109
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      964
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      811
    9. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      67
      779
    Aihe