Timo Laaninen sotkenut Suomenmaan asiat

KEPUn entinen puoluesihteeri Jarmo Korhonen sanoo, että nykyisellä puoluesihteerillä Timo Laanisella on liikaa valtaa Suomenmaa-lehdessä. Hänen mielestään lehtiyhtiö on Laanisen aikana ajautunut huonoon jamaan.

– Siellä on pahempi sotku kuin Finnairissa.

Suomenmaa on KEPUn pää-äänenkannattaja. Lehteä julkaisee Joutsen Media, johon kuuluu noin 40 muutakin lehteä. Suomenmaata julkaistaan KEPUlle maksettavan puoluetuen turvin.

Timo Laaninen on Joutsen Median hallituksen varapuheenjohtaja. Hän on myös Suomenmaan entinen päätoimittaja. Korhonen sanoo, että Laanisen kolmoisrooli Suomenmaassa on liian vahva.

– Laaninen myöntää lehdelle rahat puoluesihteerinä, käyttää samat rahat lehden hallituksen varapuheenjohtajana, ja hänellä on räätälöity pakastevirka lehden päätoimittajana.

KEPUlle eivät ongelmat rajoitu vain puolueen sisäiseen valtataisteluun. Ongelmia on näköjään kaikissa suunnissa.

11

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kepu loppuu

      Kepussa on sekaisin puolueen raha-asiat, puoluelehden talous ja samaan aikaan kannatus on romahtanut.

    • Onko perä hellänä?

      Isopää-Korhonen se asiat sotki, punikkisianpossu, ettäs tiedät.Hoh, hoh, hoooooo, sinuakin vittun yli 50 000 ulosteläjän skriivaria.

    • Etelän harakka

      Olisit laittanut vaan linkin esiin ihan rohkeasti. Tutkikaapa sen nykyisen tj:n menneisyyttä... Vestigia terrent. Vain savuavia raunioita. Suomenmaastakin on ennustettu sellaista. Huvittavaa on että se pelkää tulevaa yhtiökokousta. Kukaan ei jää kaipaamaan sitä vaan kaikki työntekijät siivoojista alkaen iloitsevat jos pääsevät siitä eroon. Management by prkle on tyylilajina. Kuinka monta päätoimittajaa on talosta savustettu viime vuosien aikana. Monelleko on maksettu vaitiolosta? Laaninen on ihan kuutamolla ja sen näkee olemuksesta, joka muistuttaa Ahti "antabus" Karjalaista kosteimpina aikoinaan.



      Korhonen: Laaninen on sotkenut Suomenmaan asiat

      Politiikka

      Kirjoittanut ILKKA LUUKKONEN 17.03.2012 09:01
      Viimeksi päivitetty 18.03.2012 11:25

      http://www.verkkouutiset.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=75060:korhonen-laaninen-on-sotkenut-suomenmaan-asiat&catid=1:politiikka&Itemid=30

    • Pieni tulitikkutyttö

      Laaninen yhdessä Kiviniemen kanssa on sotkenut myös Keskustan asiat.

    • tuho-osasto:)

    • pol.anal.

      Timo Laaninen on sotkenut myös Kepun asiat entistä pahempaan sykkyrään.

    • vikaSammuttaaValot

      Mitä pottukauppias ei saanut tuhottua loppuun, niin laaniska sen tekee!!

      • Pirkkalan Pingviini

        Kiviniemi ja Laaninen tuhosivat Kepun. Isänmaa kiittää!


      • Pirkkalan Pingviini

        Kiviniemi ja Laaninen tuhosivat Kepun. Isänmaa kiittää!


    • KePulointia
    • -2 %

      Kepun loppu alkaa olla lähellä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4535
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      127
      2971
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2732
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1553
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      54
      1302
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1216
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1072
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1065
    Aihe