Salailu jatkuu,käsittämätöntä

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012032115351208_uu.shtml

tämäkin kokous pidetään suljetuin ovin vaikka asian muut vaiheet on
julkisuudessa olleet. Mitä tässä vaiheessa enää salaillaan,
onko meidän nykyisen hallituksen päälinjaus SALAILU niinkauan
kuin se onnistuu. Todellakaan ei herätä luottamusta kansalaisten keskuudessa,mutta
kuten jo monesti on todettu,kansasta viis veisaavat nämä koijarit.
887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kansalle kerrotaan, ettei Wallinin kertomuksen perusteella voida löytää mitään sellaista josta häntä pitäisi rangaista. Kehotetaan vaan seuraavalla kerralla olemaan hieman avoimempi, ettei panttaa tietoa ainoastaan itselleen.

Wallin nauttii luottamusta. Näin se jotenkin menee jos vanhat merkit paikkansa pitää.

Äänestä
  • näin tosiaan tämäkin juttu menee, mitään muutosta ei tapahdu kohun jälkeen ja homeisen Draks... korjaus nielee miljoonia, se siitä säästöstä.

    Äänestä

  • Turhaan pyysi anteeksi, mutta onneksi vain hallituskumppaniltaan, persuilta ei tarvitse pyydellä, joku raja pitää sentään olla.

    no, homma on nyt taputeltu ja jää nähtäväksi onko persuilla selkärankaa jättää eduskunta? Tuskimpa vaan, jatkavat entiseen malliin aivotonta räksytystään.
    .

    Äänestä

´´Walliin pyysi anteeksi, sekö riittää?´´

kyllä se riittää! terveisin Jutta UrpiLOINEN!

Äänestä

ennen vaaleja jotain avoimesta politiikasta.

Äänestä
  • Kohta taas alkaa "avoimuus" kunhan syksyn vaalipelit alkaa

    Äänestä

Non nih,Wallin myönsi ja valtakunnassa kaikki hyvin.
Ei tule valehtelusta mitään seuraamuksia eikä lennä ulos,
kuten Kanerva lensi ja Katainen itkeä pillitti kun erotti Kanervan
Tussulle tekstailun vuoksi.

Naurettavaa sirkusta ja lapsellisia keskenkasvuisia eunukkeja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lapsellista touhua kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012032115351208_uu.shtml

tämäkin kokous pidetään suljetuin ovin vaikka asian muut vaiheet on
julkisuudessa olleet. Mitä tässä vaiheessa enää salaillaan,
onko meidän nykyisen hallituksen päälinjaus SALAILU niinkauan
kuin se onnistuu. Todellakaan ei herätä luottamusta kansalaisten keskuudessa,mutta
kuten jo monesti on todettu,kansasta viis veisaavat nämä koijarit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu