Täällä meilläpäin puhutaan semmoista, että Stigu Valliini on Viipurin evakko ja se on siksi aina pahalla päällä ja valehtelee Eduskunnalle niin että korvat heiluvat.
ONKO STIGU VALLIINI VIIPURIN EVAKKO?
niin se varmasti on
670
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos se Slussenin sissien jälkeläisiä.
Noi evakot ei koskaan oo tyytyväisiä vaikka Valtio maksoi niille sotakorvaukset ja kaikkea semmosta.
Stigu Valliinikin vaan aina kantaa kaunaa ja valehtelee. Yks tuttu bsygiadri sanos että se tarttee terapiaa.
No oha se. Mie muista hyvi ko myö tulimme Viipurista sammaa aikaa. Meil ol vaan lehmät mukana ja syötävänä oli puunkuorta ja hevosevaljait. Vallinin Stigun vanhemmat oli siinä mukana samas rytäkäs. Stigua ei siillo ollu tietenkää mut sotien jälkee se Vallinin akka sai melaa mekkoo ja siit se sit lähti se Stigu kasvaa. Ja täs ollaa nyt. Nyt valehellaa eduskunnassa ko mikäkii. Sen isä ja äireee kääntys hauvassa jos tietäs, et millane lurjus siitä evakon kakarasta oikei tuli.
Stigu Valliinin pitää ehtottomasti erota muijastaan. Kansa vaatii silleen.
Sellastakin puhutaan, että se Stigu Valliini yritti alkaa ministeriks Ruottissa mutta Rainveltti sanos että se on nietua. Niin jätkä tuli tänne Suomeen suomalaisten harmiks vaikka oikeestaan joutais takasin Viipuriin.
Putiini pitäis sen sielä kurissa. Jos valehtelis niin ei muuta kun Siperijaan.
Ihme jätkä se Stigu Valliini! Kyllä sen olis paras erota muijastaan. Kansa vaatii semmosta!