Eduskunta saa kansan epäluottamuslauseen

Kun katsoo millaisena kumileimasimena eduskunta on taas toiminut, niin voi vain ihmetellä kuinka tyhmä ihminen voi olla, että äänestää vuodesta toiseen eduskuntaan "kansanedustajia", jotka rikkovat systemaattisesti antamansa vaalilupaukset ja ajavat eduskunnassa vain omaa asiaansa.
1171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

´´että äänestää vuodesta toiseen eduskuntaan "kansanedustajia", jotka rikkovat systemaattisesti antamansa vaalilupaukset´´

viimeisimpänä esimerkkinä Demarit jotka vaalien alla lupasivat etteivät missään nimessä suostu ruuan Alvin korotukseen mutta kuinkas sitten kävikään! :(

Äänestä
  • Siinä vasta vähän jäävuoren huippua. Voi myös kysyä mitä he ovat tehneet kuten lupasivat.

    Äänestä

Ja on se suorastaan ihme, että tämä valtio keikkuu jotenkuten valtioiden joukossa, kun hallitus ja eduskunta tekee jatkuvasti äärimmäisiä töppäyksiä,- koittaen suorastaan tuhota tämän valtion.

Äänestä
  • Tarkoitus on kai valmistella maa suupalaksi idän karhulle...

    Äänestä

  • Peli on ohi kirjoitti:

    Tarkoitus on kai valmistella maa suupalaksi idän karhulle...

    Kun tätÄ kaikkensa tekevää kansaa rangaistaan jatkuvasti nousevilla maksuilla ja veroilla, ja samaan hengenvetoon rahaa jaetaan aivan holtittomasti kaikenmaaliman rupusakeille pitkin afrikkaa, ja vielä maksetaan englannin EU maksuja, ja venäjän paskapuhistamoja, ja kitistetään SUOMEN vanhuksilta ja lapsilta kaikki irti.
    -JA sitten vielä nostavat eläkkeellepääsy ikää, ettei taatusti saa nauttia eläkkeensä maksaneet SUOMALAISET kohta päivääkään, vaan ne pitää luovuttaa maahanmuuttaneille muslimeille, jotka eivät oo tehneet töitä Suomen hyväksi koskaan !!!

    Meno ON NÄIN JÄRJETÖNTÄ, ja sitä syytetään populistiksi, ja rasistiksi, joka järkeä puhuu !!!

    Ja ääliömäiset hunsvotit hävittivät ne maamiinat, ja nyt sitten muutamalla kymmenellä ohjuksella luulevat idiootit puolustavansa koko suomea.

    Äänestä

Kannatus laskee hallituspuolueilla, ja sitähän ei kestetä kauaa, menee korkeintaa vuosi tätä menoa, pitää alkaa uutta

Äänestä

Miksi kiukkuat? Äänioikeuden saaneethan heitä on äänestäneet! Miksi, sitä pitäisi arvostella? Jokaisella on vain yksi ääni, mietippä sitä!

Minen odottanutkaan mitään, halusin hajaantumista.
Jokainen nyttajuaa ettei persuja kannata enää äänestää. Pashajoukkuetta haalii ympärilleen, ei kiitos.

Äänestä
  • Miksihän sinä oot niin surkeassa jamassa, jos sinä olisit niin hyvä poliitikko, kuin koitat esittää ?

    Tiedämme hyvin, kuinka idiootteja äänestäjät ovatkaan, ja on todella hälyyttävää, kun alkaa tajuta, ettei tämä demokatia olekaan mitää demokratiaa.

    Äänestä

  • Niin, onkohan noita nukkeja tuonne hallitukseen edes äänestänyt? Onko tämä nykyinen "hallitus" joidenkin tahojen sinne junaama vai voiko kansa oikeasti olla näin tyhmä?..

    Äänestä

Missä meinaat äänestää? Soon niinku on, yrittäkää tulla sen kanssa toimeen?
Nythän tulos on se mitä fiksu :))) kansa äänesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Antiksenokraatti kirjoitti:

Kun katsoo millaisena kumileimasimena eduskunta on taas toiminut, niin voi vain ihmetellä kuinka tyhmä ihminen voi olla, että äänestää vuodesta toiseen eduskuntaan "kansanedustajia", jotka rikkovat systemaattisesti antamansa vaalilupaukset ja ajavat eduskunnassa vain omaa asiaansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu